Pasaulyje

2018.04.25 15:39

Aukščiausiasis Teismas imsis D. Trumpo administracijos imigracijos draudimo

JAV Aukščiausiasis Teismas trečiadienį pradės nagrinėti garsųjį Donaldo Trumpo administracijos kelionių draudimą. Tai itin prieštaringas klausimas, o teismo sprendimas ir išaiškinimas gali perbraižyti prezidento galių ribas imigracijos politikoje.

Pagrindinė administracijos priešininkė šioje byloje – Havajų valstija, kuri teigia, kad D. Trumpo kelionių draudimas prieštarauja konstitucijai. Esą draudimas šešių šalių, kuriose gyvena daugiausia musulmonai, piliečiams pažeidžia JAV konstituciją, nes išskiria žmones pagal religiją.

D. Trumpo administracija sako, kad prezidento pareiga spręsti užsienio politikos klausimus, o sprendimo teisę dėl konkrečių imigrantų prezidentui suteikė Kongresas.

Šiuo metu JAV Aukščiausiajame Teisme yra daugiau konservatyvių pažiūrų teisėjų. Aukščiausiasis Teismas gruodį leido įsigalioti šiam draudimui, kol prasidės bylos nagrinėjimas, ir atmetė žemesnių instancijų teismų sprendimus. Trečiadienį teismas pradės klausyti abiejų pusių argumentų, o galutinį sprendimą žada priimti birželį.