Pasaulyje

2018.04.25 12:46

Latvijoje nužudyta totalitarinių režimų nusikaltimus tyrusi eksprokurorė

BNS 2018.04.25 12:46

Latvijos policija prie Rygos įlankos esančiame Saulkrastų krašte rado nuo kovo vidurio ieškotos buvusios prokurorės Birutos Lozės, anksčiau dirbusios totalitarinių režimų nusikaltimus tyrusiame Generalinės prokuratūros skyriuje, kūnas.

Dėl moters nužudymo sulaikytas neįvardijamas vyras, nurodė policija.   

85 metų B. Lozė kovo 13 ar 14 dieną išėjo iš savo namų netoli Rygos esančioje Marupėje ir dingo. Kovo 15-ąją policija socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė pranešimą apie jos dingimą. 

Balandžio 11 dieną dėl įtarimų nužudžius B. Lozę buvo sulaikytas ją pažinoję 49 metų vyras. Anksčiau neteistas vyras laikomas suimtas.    

Policija surengė didžiulio masto paieškos operaciją ir balandžio 13 dieną aptiko B. Lozės palaikus. Ant jos kūno buvo rasta smurto žymių. Kūnas buvo užkastas kopose Saulkrastų krašte. 

Tyrėjai pagrindine laiko versiją, kad žudikas užpuolė senolę norėdamas ją apiplėšti. Tačiau tyrimas dėl jos nužudymo tęsiamas.  

Iškelta baudžiamoji byla dėl nužudymo iš savanaudiškų paskatų, siekiant gauti materialinės naudos. Už tai numatytas įkalinimas iki gyvos galvos arba nuo 10 iki 20 metų kalėjimo. 

Internete nėra daug informacijos apie B. Lozės profesinę veiklą. Žinoma, kad ji tyrė garsią bylą, kurioje genocidu buvo kaltinamas buvęs sovietų valstybės saugumo operatyvinis įgaliotinis Ilja Mašonkinas. 2006 metais teismas nutraukė šią baudžiamąją bylą, psichiatrams pripažinus I.Mašonkiną nepakaltinamu. 

Latvijos generalinėje prokuratūroje nebėra skyriaus totalitarinių režimų nusikaltimams tirti.