Pasaulyje

2018.04.25 23:36

Žurnalistę nužudžiusiam danų išradėjui paskelbtas nuosprendis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.25 23:36

Teismas Kopengahoje pripažino kaltu žurnalistę Kim Wall nužudžiusį danų išradėją Peterį Madseną ir skyrė jam bausmę kalėti iki gyvos galvos, praneša BBC. Jis negalės į laisvę išeiti anksčiau laiko.  

47-erių danas kaltu pripažintas dėl suplanuotos švedų žurnalistės žmogžudystės ir seksualinio nusikaltimo, kai abu buvo išplaukę povandeniniu laivu.  

P. Madsenas teigia, kad 30-ies metų žurnalistė mirė savadarbiame povandeniniame laive staiga nukritus oro slėgiui. Jis kaltę dėl nužudymo neigia ir tikina, kad moters kūną supjaustė ir išmetė į jūrą supanikavęs dėl netikėtos jos mirties.

Prokurorai pirmadienį prašė skirti P. Madsenui kalėjimą iki gyvos galvos. Gynyba argumentavo, kad trūksta daiktinių įrodymų, tačiau prokurorams pavyko gauti įkalčių – asmeninio kompiuterio kietojo disko turinį, rodantį patologinį P. Madseno susidomėjimą moterų žudymu ir prievartavimu. Jis net tris kartus keitė parodymus, tačiau dalį kaltės pripažįsta. 

P. Madsenas, AFP/Scanpix nuotr.

Teismui liudiję psichiatrai tvirtino, kad P. Madsenas turi „psichopatams būdingų bruožų“ ir yra „didelė tikimybė“, kad laisvėje nusikaltimą pakartotų.

Kaip LRT RADIJUI sakė bendradarbė Danijoje Evelina Garnelytė, kontroversiška byla Danijoje sulaukė itin didelio susidomėjimo – teismo nuosprendžio laukė virš 100 žurnalistų iš viso pasaulio.

P. Madsenas ir jo advokatas ketina skųsti teismo nuosprendį aukštesnės instancijos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt