Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.25 15:23

Per derybas su E. Macronu D. Trumpas pavadino Irano susitarimą „tragišku“

BNS 2018.04.25 15:23

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį per susitikimą su Prancūzijos lyderiu Emmanueliu Macronu Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete pareiškė, kad Irano branduolinis susitarimas yra „tragiškas“ ir „beprotiškas“. E. Macronas pareiškė, kad jis yra pasirengęs su Vašingtonu sukurti naują branduolinį susitarimą su Iranu.

JAV lyderis tvirtina, kad prieš trejus metus tarp Jungtinių Valstijų, Irano, Europos, Rusijos ir Kinijos pasirašytas susitarimas niekaip nepažaboja Teherano balistinių raketų programos ir jo paramos kovotojų grupuotėms Artimuosiuose Rytuose.

Vienas iš E. Macrono vizito Vašingtone tikslų yra įtikinti D. Trumpą nesitraukti iš Irano branduolinio susitarimo ir tokiu būdu sugriauti ištisus metus siektas diplomatines pergales.

D. Trumpas europiečiams liepė iki gegužės 12-osios „pataisyti“ tą susitarimą, apribojantį Irano branduolinę programą mainais į finansinių sankcijų sušvelninimą.

JAV prezidentas ir jo sutuoktinė Melania kiek anksčiau pasitiko E. Macroną ir pirmąją Prancūzijos ponią Brigitte Macron ant raudonojo kilimo šalia Baltųjų rūmų.

Priėmimas buvo itin pompastiškas; ceremonijoje dalyvavo beveik 500 JAV karių iš visų penkių kariuomenės padalinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi