Pasaulyje

2018.04.24 12:02

JAV gynybos sekretorius optimistiškai vertina būsimas derybas su Š. Korėja

ELTA2018.04.24 12:02

JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas pirmadienį teigė matantis daug priežasčių optimistiškai vertinti būsimas derybas su Šiaurės Korėja, po to, kai prieš kelias dienas Pchenjanas pranešė stabdantis branduolinius bandymus ir tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus.

„Šiuo metu, manau, yra labai daug priežasčių nusiteikti optimistiškai, kad derybos bus vaisingos, ir mes pamatysime“, – sakė J. Mattisas.

Savaitgalį Šiaurės Korėjos vadovas Kim Jong-Unas paskelbė, kad Pchenjanui nebėra poreikio vykdyti branduolinius bandymus ir tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus bei toliau naudotis branduolinių bandymų vieta.

Apie tokį sprendimą pranešta prieš ateinantį penktadienį planuojamą istorinį abiejų Korėjų vadovų – Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno ir Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-Ino – susitikimą. 

Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje Kim Jong-Unas taip pat ketina susitikti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Po ilgo žodžių karo ir priešiškos retorikos D. Trumpas ir Kim Jong-Unas galiausiai sutiko susitikti akis į akį.

Tačiau JAV gynybos sekretoriaus komentarai, rodos, buvo pozityvesni nei Baltųjų rūmų. Atstovė spaudai Sarah Sanders teigė, kad būsimose derybose su Šiaurės Korėja Vašingtonas nebus „naivus“.

„Mes nesame naivūs šiame procese. Matėme kelis žingsnius teisinga linkme, bet dar teks nueiti ilgą kelią“, – sakė ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.