Pasaulyje

2018.04.24 10:26

G7 baigiamajame pranešime – kritika dėl Rusijos kišimosi į demokratines sistemas

ELTA2018.04.24 10:26

Didžiojo septyneto (G7) šalys sukritikavo Rusiją už jos „kišimąsi į demokratines sistemas“. Maskvos elgesys yra „neatsakingas“ ir kenkia būsimam bendradarbiavimui, sakoma baigiamajame pareiškime, kurį po dvi dienas trukusio susitikimo Toronte pirmadienį paskelbė G7 užsienio reikalų ministrai.

Rusija esą privalo vykdyti įsipareigojimus, be kita ko, kaip Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narė. Sprendžiant regionines ir globalias krizes bei konfliktus, G7 grupė ir toliau ieškos dialogo su Rusija.

„Bus padarinių tiems, kurie nori sužlugdyti mūsų demokratijas“, – baigiantis susitikimui pabrėžė Kanados užsienio reikalų ministrė Chrystia Freeland. Paklausta, ką turi omenyje, ji nekonkretizavo. Ministrė nepasakė ir to, kokiomis aplinkybėmis yra įmanomas Rusijos sugrįžimas į G7 grupę. Rusija 2002 metais buvo priimta į grupę kaip visavertė narė – grupė tada vadinosi G8. Tačiau po 2014-aisiais Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos šalis iš jos buvo pašalinta.

„Rusija turi būti konstruktyvi partnerė arba turi būti patraukta atsakomybėn“, – sakė JAV valstybės sekretoriaus pareigas einantis Johnas Sullivanas, turėdamas omenyje konfliktą Sirijoje. Ch. Freeland, turėdamas omenyje „nepriimtiną Rusijos elgesį“, paminėjo ir Anglijoje apnuodytą buvusį šnipą Sergejų Skripalį bei Maskvos veiksmus Rytų Ukrainoje, Gruzijoje, Moldovoje ir kitose šalyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt