Pasaulyje

2018.04.24 16:19

Toronte mikroautobusas įvažiavo į pėsčiuosius: 10 žmonių žuvo, 15 sužeistų

LRT.lt, BNS2018.04.24 16:19

Kanadoje, Toronte pirmadienį į pėsčiuosius judrioje sankryžoje įvažiavo mikroautobusas. Policija skelbia, kad per incidentą mažiausiai 10 žmonių žuvo, dar apie 15 sužeista, praneša BBC.

Vairuotojas – 25-erių Alekas Minassianas – buvo sugautas už kelių kvartalų, praneša BBC. 

Incidentas įvyko apie 30 kilometrų nuo vietos, kur pirmadienį vyko Septyneto grupės (G7) užsienio reikalų ministrų susitikimas, tačiau policija su juo incidento nesieja.

Pareigūnai neįvardija įvykio kaip teroro akto, tačiau patvirtina, kad mikroautobusas į žmones rėžėsi tyčia.

Įvykio vietoje liudininkai teigė, jog mikroautobusas traiškė viską, kas pasitaikė kelyje – pašto dėžutes, vandens hidrantus ir žmones.

Pasak pareigūnų, mikroautobusas veikiausiai užlėkė ant šaligatvio ir rėžėsi į pėsčiuosius.

Tuojau po incidento buvo paskelbta, kad žuvo devyni žmonės, bet vėliau, mirus vienam sužeistajam, aukų skaičius padidėjo iki dešimties.

Dar 15 žmonių tebėra gydomi miesto ligoninėse. Įvykį tiria vietos, provincijos ir federaliniai tyrėjai.

Įtariamasis buvo ginkluotas ir prieš jį suimant buvo išsitraukęs ginklą. Tačiau galiausiai jis numetė ginklą ir buvo areštuotas.

Atakų, per kurias transporto priemonės būdavo panaudojamas kaip mirtį nešantis ginklas, pastaraisiais metais buvo įvykdyta keliuose Vakarų šalių miestuose, tarp jų Londone, Paryžiuje, Berlyne, Niujorke ir Nicoje.

Kanados užsienio reikalų ministrė Chrystia Freeland sakė, kad G-7 susitikimas antradienį toliau vyks kaip planuota. Jo darbotvarkėje numatytos diskusijos, kaip demokratines visuomenes būtų galima apsaugoti nuo kišimosi iš užsienio.

„Aišku, ministrų darbas tęsiasi. Ši diena labai liūdna Toronto ir Kanados žmonėms“, – sakė diplomatijos vadovė.

„Važiavo labai greitai“

Policija į įvykio vietą Yonge`o ir Fincho gatvių sankryžoje 13 val. 27 min. vietos (20 val. 27 min. Lietuvos) laiku, nurodė policija.

Nuomojamas baltas mikroautobusas aplamdytu priekiu stovėjo ant šaligatvio šioje didelėje sankryžoje, apsuptas policijos mašinų.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Jis išties važiavo labai greitai“, – televizijai CTV pasakojo įvykio liudininkas Alexas Shakeris.

„Mačiau, kaip žmonės parbloškiami – vienas po kito, – pridūrė jis. – Gatvėse gulėjo daugybė žmonių.“

Kitas liudininkas, Jamie Eopni, sakė Toronto vietinei televizijai CP24: „Jis rėžėsi į viską. Jis numušė suolelį. Vis, kas buvo gatvėje, buvo parbloškiami ant šaligatvio.“

Ryšio su terorizmu nenustatyta

Ataka atrodo esanti „tyčinė“, bet pareigūnai neaptiko jokių ryšių su terorizmu.

Kanadoje yra įvykdyta keletas teroro išpuolių.

Spalį vakariniame Edmontono mieste vienas vyras subadė policijos pareigūną, o vėliau savo automobiliu rėžėsi į grupę pėsčiųjų ir sužeidė keturis žmones.

2014 metų spalį Kvebeke vienas kanadietis automobilių stovėjimo aikštelėje savo mašiną nukreipė į du karius ir vieną jų užmušė. Po to vairuotojas puolė policininkus ginkluotas peiliu ir buvo nušautas.

2016 metų kovą vienas kanadietis, esą prijautęs radikaliajam islamizmui, užpuolė du karius viename Toronto kariuomenės verbavimo centre.

Prezidentė pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Kanados generalinei gubernatorei Julie Payette dėl 10 nekaltų gyvybių nusinešusio ir daug sužeistųjų palikusio išpuolio Toronte.

Šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, sveikatos sužeistiesiems bei vienybės ir susitelkimo visiems Kanados žmonėms.