Pasaulyje

2018.04.23 20:54

Princas Williamas ir hercogienė Catherine susilaukė trečio vaikelio

15min.lt, BNS, LRT.lt2018.04.23 20:54

Britų princas Williamas (35 m.) ir jo žmona Kembridžo hercogienė Catherine (36 m.) susilaukė trečio vaiko – pirmadienį jiems gimė sūnus.  

Apie tai Kensingtono rūmai pranešė žinute „Twitter“ tinkle:

Princas Williamas visą laiką buvo ligoninėje, Kensingtono rūmai pridūrė, kad Williamas dalyvavo gimdyme.

Nors būta įvairiausių spėlionių ir įtarinėjimų, vis tik pranešama, kad karališkoji pora iki pat kūdikio gimimo nežinojo, turės dar vieną sūnų ar dukrą.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį perdavė „šilčiausius sveikinimus“ princui Williamui ir Kembridžo kunigaikštienei Kate gimus jųdviejų sūnui.

„Linkiu jiems daug laimės ateityje“, – sakė premjerė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuoširdžiai pasveikino karalienę Elžbietą II, Kembridžo kunigaikščiui Williamui ir kunigaikštienei Catherine sulaukus trečiojo vaiko – sūnaus.  

Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu šalies vadovė palinkėjo sveikatos ir greito stiprėjimo kunigaikštienei ir naujagimiui bei kuo didžiausios sėkmės ir laimės visai karališkajai šeimai.

Šio džiugaus įvykio proga prezidentė taip pat pasveikino visus Jungtinės Karalystės žmones ir palinkėjo jiems visokeriopos gerovės bei klestėjimo.

15min primena, kad ankstų pirmadienio rytą, maždaug prieš šešias, hercogienę Catherine prasidėjus sąrėmiams į privačią Šv. Marijos ligoninę Londone atvežė princas Williamas. Apie tai Kensingtono rūmai pranešė 8.23 val. vietos laiku (Lietuvos – 10.23 val.).

Vos gimęs kūdikis gavo karališką titulą – jis bus Jo Karališkoji Didenybė Kembridžo princas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Ką tik gimęs kūdikis yra penktas eilėje į sostą – po savo senelio princo Charleso, tėčio princo Williamo ir vyresniųjų brolio bei sesers. Tai – jau šeštas karalienės Elizabeth II proanūkis.

Šiandien gimęs kūdikis yra trečias poros vaikas – jiedu jau augina liepą penktąjį gimtadienį švęsiantį sūnų George'ą ir dukrą Charlotte, kuriai visai netrukus sueis treji.

Žinia apie naujagimį pradžiugino karališkosios šeimos gerbėjus, kurie prie Londono Švč. Marijos ligoninės budėjo jau kelias pastarąsias dienas.

15min primena, kad pirmąjį sūnų hercogienė Catherine taip pat pagimdė pirmadienį, tai buvo 2013-ųjų liepos 22-oji – princas George'as pasaulį išvydo 16.24 val. Tuo tarpu antras hercogienės gimdymas vyko šeštadienį, 2015-ųjų gegužės 2-ąją – princesė Charlotte gimė 8.34 val.

Sulaukus kūdikio balandis britų karališkajai šeimai tapo dar ypatingesnis – balandžio 21-ąją yra karalienės Elizabeth II gimtadienis (šiemet jai suėjo 92-eji), o 29-ąją – princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine vestuvių metinės (šiemet – septintos).

Kad princas Williamas ir jo žmona Catherine turės trečią vaiką, britų karališkieji rūmai pranešė rugsėjo pradžioje. Kaip ir laukiantis pirmus du kartus, hercogienę Catherine nėštumo pradžioje kamavo itin sunkus pykinimas, dėl kurio jai teko atšaukti ne vieną oficialų vizitą. Dėl to rūmai ir pranešė šią žinią anksčiau, nei praėjo rizikingiausiu laikomas trijų mėnesių laikotarpis – tokia pati situacija buvo ir per kitus hercogienės nėštumus.

Populiariausi