Pasaulyje

2018.04.23 13:40

Kembridžo kunigaikštienė prasidėjus gimdymui paguldyta į ligoninę

BNS 2018.04.23 13:40

Kensingtono rūmai paskelbė, kad Kembridžo kunigaikštienė buvo paguldyta į ligoninę prasidėjus „pirmiesiems gimdymo etapams“.

Kunigaikštienė turi pagimdyti trečią vaiką, kuris bus penktas žmogus eilėje į britų sostą.

Kate ir princas Williamas jau augina ketverių princą George`ą ir dvejų princesę Charlotte. Jie abu gimė toje pačioje ligoninėje, kaip ir Williamas bei jo jaunesnysis brolis princas Harry.

36 metų Kate paguldyta į privatų Londono centre esančios ligoninės sparną „Lindo“. Ją atlydėjo Williamas, sakoma Kensingtono rūmų pareiškime. Ligoninė yra už 1,6 km nuo Kensigtono rūmų, kuriuose pora gyvena.

„Jos Karališkoji Aukštybė Kembridžo kunigaikštienė anksčiau šį rytą buvo paguldyta į Švč. Marijos ligoninę Padingtone, Londone, (prasidėjus) pirmiesiems gimdymo etapams, – sakoma pareiškime. – Kunigaikštienė drauge su Kembridžo kunigaikščiu atvyko automobiliu iš Kensingtono rūmų į Švč. Marijos ligoninės sparną „Lindo“.“

Viena naktis dviejų kambarių numeryje sparne „Lindo“ kainuoja 7,5 tūkst. svarų (8 550 eurų), įskaitant pagalbą gimdant ir neskaitant konsultantų paslaugų.

Kate nėštumą prižiūrinčiai gydytojų grupei priklauso karališkųjų rūmų chirurgas ginekologas Guy Thorpe`as-Beestonas ir karalienės chirurgas ginekologas Alanas Farthingas. Ši medikų komanda taip pat padėjo gimti George`ui ir Charlotte.

Karališkosios šeimos gerbėjai prie ligoninės budi jau kelias pastarąsias dienas.

Spėlionės dėl vardo

Būsimas kūdikis bus karalienės Elizabeth II, kuriai šeštadienį suėjo 92-eji, ir jos vyro princo Philipo šeštas provaikaitis.

Naujagimis bus princas arba princesė, nes karalienė Elizabeth II 2012 metais pakeitė taisykles, kad visi Williamo vaikai galėtų gauti šį titulą.

Kaip ir George`o bei Charlotte atvejais nežinoma, ar gims berniukas, ar mergaitė.

Lažybininkai kaip populiariausius mergaičių vardus nurodo Mary, Alice, Victorią, Alexandrą ir Marią, o kaip populiariausius berniukų vardus – Arthurą, Albertą, Fredericką, Jamesą ir Philipą.

Jei kūdikis bus berniukas, jis pagal naująsias taisykles, kurioms pritarė 16 Sandraugos dominijų, įskaitant Kanadą, Australiją ir Jamaiką, sosto paveldėtojų eilėje neaplenks Charlotte, kaip būtų buvę anksčiau.

Pagal šį įstatymą, kuriuo Williamo vaikams panaikinama vyrų pirmenybė, jokie berniukai, gimę po 2011 metų spalio 28-osios nebegali aplenkti savo vyresniųjų seserų.

Williamas, kuris po savo tėvo princo Charleso turi tapti karaliumi, ir Kate susipažino Šv. Andriejaus universitete Škotijoje. Jie susituokė Vestminsterio abatijoje Londone 2011 metų balandžio 29 dieną.

Apie kūdikio gimimą bus paskelbta ir tradiciniais, ir šiuolaikiniais metodais.

Ant stovo Bakingamo rūmų teritorijoje bus padėtas rašytinis skelbimas visuomenei. Tuo pačiu metu Kensingtono rūmai naujienas paskelbs socialiniame tinkle „Twitter“.

Karališkojo kūdikio gimimas bus paminėtas 41 šūvio salve Londono Haid Parke: įprastu 21 šūvio saliutu ir 20 papildomų šūvių pagal tradiciją, taikomą karališkiesiems rūmams ir parkams.

Tauerio tvirtovės muziejus paleis 62 šūvius: 21, 20 papildomų todėl, kad tai karališkieji rūmai, ir dar 21 todėl, kad jie yra istoriniame Sityje.