Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.23 10:05

Seulas sustabdė transliuojamą propagandą pasienyje su Šiaurės Korėja

ELTA 2018.04.23 10:05

Prieš Seulo ir Pchenjano viršūnių susitikimą Pietų Korėjos vyriausybė paskelbė, kad laikinai sustabdo per garsiakalbius transliuojamą savo propagandą pasienyje su Šiaurės Korėja. Tai pirmadienį Seule pranešė Gynybos ministerija.

Šio žingsnio tikslas yra „mažinti karinę įtampą tarp Pietų ir Šiaurės ir sukurti klimatą taikiems pokalbiams“, – teigiama pranešime.

Abiejų šalių vadovai penktadienį pasienio vietovėje Panmundžone dalyvaus trečiajame abiejų šalių viršūnių susitikime nuo Korėjos karo pabaigos (1950–1953). Naktį į šeštadienį Šiaurės Korėja pasiuntė netikėtą įtampos švelninimo signalą ir paskelbė laikinai stabdanti savo branduolinius bei tarpžemyninių raketų bandymus.

Ginčas dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos jau daug metų yra vienas pavojingiausių tarptautinės politikos konfliktų. 2016 metų sausį Pietų Korėjos kariškiai, reaguodami į Šiaurės Korėjos atliktą raketos bandymą, vėl į jungė laikinai sustabdytą propagandos transliavimą pasienyje su Šiaure.

Tuometė prezidentė Park Geun Hye per garsiakalbius leidžiamą popmuziką ir Kim Jong-uno režimo kritiką pavadino „veiksmingiausia psichologinio karo priemone“. Šį instrumentą naudoja ir Šiaurės Korėja.

Šiaurės Korėja šeštadienį paskelbė, kad nedelsiant stabdo savo branduolinio ginklo ir raketų bandymus. Gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje planuojamas ir Kim Jong-uno susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu. Vašingtonas reikalauja Pchenjano visiškai atsisakyti branduolinės programos. JAV Nacionalinės saugumo tarybos atstovas sekmadienį sakė, kad spaudimas Šiaurės Korėjai bus išlaikytas, kol ši nesiims ženklių priemonių dėl savo branduolinio nusiginklavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi