Pasaulyje

2018.04.22 19:39

E. Macronas perspėja nerodyti silpnumo Rusijos prezidentui

BNS2018.04.22 19:39

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas perspėjo nerodyti silpnumo Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, nors teigė norintis dirbti su Kremliaus vadovu.

„Jis stiprus ir protingas, bet nebūkite naivūs. Jis apsėstas kišimosi į mūsų demokratijas“, – sekmadienį transliuotame interviu „Fox News“ sakė E. Macronas.

Jis rengiasi vykti į Jungtines Valstijas, kurios teisėsauga kaltina Rusiją, jog ši kišosi į 2016 metų šalies prezidento rinkimus.

„Manau, kad mes neturėtume būti silpni (derybose) su prezidentu Putinu. Kai tu esi silpnas, jis tuo pasinaudoja“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

„Tačiau viskas gerai. Tai žaidimas. Jis turi labai stiprią propagandos mašiną ir jis kišasi visur, kad susilpnintų mūsų demokratijas, nes mano, kad tai yra naudinga jo šaliai“, – pridūrė jis.

„Manau, kad jis yra labai stiprus vyras, stiprus prezidentas. Jis nori didžios Rusijos. Jis ypač griežtas mažumoms ir savo oponentams ir turi demokratijos idėją, kuri nesutampa su manąja“, – teigė E. Macronas.

„Gerbiu jį, pažįstu jį. Aš atviras. Noriu su juo dirbti, žinoti viską, kas su tuo susiję“, – tvirtino prezidentas.

Santykiai su Rusija turėtų būti vienas pagrindinių klausimų, kitą savaitę iškilsiančių E. Macrono susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trumpu.