Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.22 20:40

Armėnijos policija grasina naudosianti prieš protestuotojus jėgą

BNS 2018.04.22 20:40

Europos Sąjungos vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalų ir saugumo politikos klausimais Federicos Mogherini atstovė Maja Kocijančič paragino Armėnijos valdžią nedelsiant paleisti visus suimtus per protesto akcijas Jerevane ir pradėti politinį dialogą siekiant sureguliuoti politinę krizę šalyje.

„Teisė į susirinkimus taikiais metodais bei laikantis įstatymo yra bendra pamatinė visų piliečių teisė. Europos Sąjunga tikisi, kad Armėnijos valdžia visiškai gerbs šią teisę ir teisingai bei proporcingai taikys įstatymą, laikydamasi tarptautinių Armėnijos įsipareigojimų, įskaitant ir pagal Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją“, – išplatintame pranešime cituojama M. Kocijančič.

„Visi tie, kas buvo suimti realizuodami savo pamatinę susirinkimų teisę laikydamiesi įstatymo, turi būti nedelsiant paleisti, – pabrėžė ES atstovė. – Itin svarbu, kad visos susijusios šalys tvardytųsi ir elgtųsi atsakingai. Būtina užtikrinti įtraukiantį dialogą su raginimu, apie kurį kalbėjo prezidentas Armenas Sarkisianas, kuriuo siekiama kuo greičiau ir taikiai sureguliuoti susidariusią situaciją.“

M. Kocijančič taip pat išreiškė viltį, kad trumpas premjero Seržo Sargisiano ir opozicijos lyderio, deputato Nikolos Pašiniano susitikimas nesukels tolesnės eskalacijos.

Sekmadienį paskelbta, kad policijos nuovadose vis dar laikoma beveik 200 žmonių, kurie buvo sulaikyti per masines protesto akcijas Jerevane. „Remiantis 15 val. vietos laiku duomenimis, policijoje lieka 192 žmonės“, – agentūrai „Interfax“ pranešė policijos spaudos tarnyba.

Armėnijos sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad ligoninėse gydomi septyni žmonės, kurie nukentėjo policijai išvaikant demonstrantus.

AFP/Scanpix nuotr.

Padėtis kelia grėsmę saugumui šalyje

Įvykiai Armėnijoje balansuoja ant labai pavojingos ribos ir gali privesti prie neprognozuojamų pasekmių, pareiškė Armėnijos prezidentas.

„Deja, nepaisant anksčiau pasiektų susitarimų, derybos buvo nutrauktos tuo metu, kai galėjo privesti prie situacijos sprendimo ir įtampos sumažinimo. Tai, kas vyksta šalyje, pasiekė pavojingą ribą, kas gali sukelti neprognozuojamų pasekmių“, – prezidento spaudos tarnybos pranešime cituojamas A. Sarkisianas.

AFP/Scanpix nuotr.

Jo nuomone, būtina atsisakyti destruktyvių pozicijų ir elgesio, kas gali pakenkti stabilumui šalyje, ir būtina ieškoti dialogo kelių.

„Raginu visus mūsų piliečius, tėvynainius diasporoje vengti mėginimų kaitinti padėtį ir tvardytis. Negalima kelti grėsmės saugumui Armėnijoje“, – pareiškė Armėnijos prezidentas.

AFP/Scanpix nuotr.

Jerevano centre susirinko keli tūkstančiai žmonių

Jerevano centre esančioje Respublikos aikštėje sekmadienį susirinko keli tūkstančiai žmonių. Šalia jos aikštės yra vyriausybės ir kelių ministerijų pastatai.

Kaip skelbia „Interfax“ korespondentas, aikštėje taip pat yra specialiosios paskirties policija.

Niekas jokių aktyvių veiksmų nesiima, žmonės vaikštinėja, pasigirsta raginimai keisti valdžią, reikalaujama paleisti suimtus opozicijos deputatus, vairuotojai signalizuoja.

AFP/Scanpix nuotr.

Policija perspėjo panaudosianti jėgą

„Jeigu reikalavimai bus neįvykdyti, policija gali pristatyti protestuotojus (į komisariatus) ir panaudoti jėgą. Prašome tėvų stebėti savo nepilnamečius vaikus. Prašome žurnalistus parodyti abipusį supratimą ir netrukdyti teisėsaugos pareigūnų veiksmų“, – rašoma policijos pareiškime.

„Tęsiasi kvietimai imtis veiksmų, keliančių grėsmę visuomenės saugumui, ir tai rodo, kad organizuotos pastangos vykdyti nusikaltimus, keliančius grėsmę teisėtvarkai ir teisėtumui Armėnijoje, taip pat tęsiasi“, – nurodo pareigūnai.

Protestai keliuose Armėnijos miestuose vyksta nuo balandžio 13 dienos. Šalies sostinėje Jerevane esančioje Respublikos aikštėje demonstracijos vyksta kas vakarą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi