Pasaulyje

2018.04.21 14:00

Per Elizabeth II gimtadienį išrinktas būsimas Tautų sandraugos vadovas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.21 14:00

Karalienei Elizabeth II šeštadienį sukanka 92-eji. Seniausiai bei ilgiausiai valdančiai pasaulio monarchei koncertuos superžvaigždės.  

Per BBC transliuojamas koncertas užbaigs savaitę, per kurią karalienė priėmė 53-ų Britų sandraugos šalių vadovus. Jie sutarė, kad princas Charlesas turėtų būti ir kitas sandraugos vadovas.

66-erius metus valdanti monarchė iš viešojo gyvenimo nesitraukia, bet kitas susitikimas po dvejų metų vyks Ruandoje, todėl nemanoma, kad ji ten skris. Jos gimtadienis viešai paprastai minimas birželį, tad šio vakaro Sandraugos atstovų koncertas, kuriame dalyvaus tokie atlikėjai kaip Stingas ir Kylie Minogue, laužo tradiciją karalienei švęsti šeimos rate.

Vadovauti sandraugai iki gyvos galvos karalienė pažadėjo dar būdama 21-erių, likus ketveriems metams iki įžengimo į sostą, ir aplankė visas šalis. Postas nepaveldimas ir kai kurios šalys norėjo rotacijos, bet 2,5 mlrd. gyventojų turinčio šalių aljanso vadovai atsižvelgė į jos siūlymą po jos paskirti vyriausiąjį sūnų, kuris paveldės sostą 16-oje Sandraugos šalių.

„Šiandien sutarėme, kad kitas Britų sandraugos vadovas turėtų būti jo Karališkoji Aukštenybė Velso princas Charlesas. Jo Karališkoji Aukštenybė buvo išdidus Sandraugos rėmėjas daugiau kaip keturis dešimtmečius ir aistringai pritarė unikaliai organizacijos įvairovei. Taigi tinka, kad vieną dieną jis tęs savo motinos, jos didenybės karalienės, darbą“, – sakė Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt