Pasaulyje

2018.04.21 13:11

Nikaragvoje per protestus prieš pensijų reformą žuvo 10 žmonių

BNS 2018.04.21 13:11

Nikaragvoje per dvi smurtinių protestų prieš siūlomą pensijų reformą dienas žuvo mažiausiai 10 žmonių, penktadienį pranešė vyriausybė.  

Tai didžiausi protestai, su kuriais susiduria 11 metų šią skurdžią centrinės Amerikos valstybę valdantis prezidentas Danielis Ortega. Žmonės pasipiktino reformos planu, kuriame numatoma, kad darbuotojai ir darbdaviai turės daugiau prisidėti prie pensijų sistemos.

Vyriausybė nori dialogo ir D. Ortega šeštadienį paskelbs oficialų raginimą, sakė viceprezidentė Rosario Murillo. Ji pridūrė: „Žuvo mažiausiai 10 tėvynainių.“

Demonstracijos sostinę Managvą ir netoliese esančius miestus drebino trečią dieną iš eilės.

Pagal naująjį įstatymą didėtų darbuotojų ir darbdavių įnašai, be to, 5 proc. būtų sumažintas bendras pensijų dydis.

Demonstrantas Juanas Bautista sakė, kad policija brutaliai puolė protesto dalyvius, nes „diktatoriui nepatinka, kad žmonės protestuoja“.

Valdžia nutraukė keturių nepriklausomų televizijų, kurios ketvirtadienį parodė reportažus apie demonstracijas, transliaciją. Dvi iš jų penktadienį buvo toliau blokuojamos.

R. Murillo protestuotojus palygino su „vampyrais, reikalaujančiais kraujo savo politinei darbotvarkei“.

Opozicija sakė, kad buvo sužeista daugiau kaip 20 žmonių, o rašytojų organizacija „Pen Nicaragua“ paskelbė, kad buvo užpulta mažiausiai 11 žurnalistų, rengusių reportažus apie demonstracijas.