Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.21 11:10

Kinija sveikina Š. Korėjos sprendimą dėl branduolinių bandymų

BNS 2018.04.21 11:10

Kinija šeštadienį sveikino Šiaurės Korėjos sprendimą sustabdyti branduolinius ir raketų bandymus, ir sakė, kad šis žingsnis padės skatinti denuklearizaciją Korėjos pusiasalyje.  

Pagrindinė Pchenjano sąjungininkė Kinija „mano, kad sprendimas sustabdyti branduolinius bandymus ir sutelkti dėmesį į ekonomikos vystymą bei žmonių gyvenimo standartų gerinimą padės dar labiau palengvinti situaciją Korėjos pusiasalyje ir... skatinti denuklearizacijos procesą bei bandymus surasti politinį sureguliavimą“, sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Lu Kango pareiškime.

Pasak atstovo, Kinija rems Šiaurės Korėją per dialogą ir konsultacijas su „atitinkamomis šalimis“ sklaidant jų nerimą ir gerinant santykius.

Šeštadienį buvo praneša, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paskelbė sustabdysiantis branduolinius ir raketų bandymus, be to, uždarysiantis branduolinių bandymų objektą.

Pekino universiteto Korėjos pusiasalio studijų centro direktoriaus Kim Dong-Gilo nuomone, Šiaurės Korėja savo turimais branduoliniais ginklais dabar naudosis kaip derybiniu koziriu siekdama oficialiai užbaigti 1950–1953 metų Korėjos karą, užsitikrinti savo saugumą ir galiausiai atverti savo ekonomiką pasauliui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi