Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.20 17:38

Po JAV vadovaujamų smūgių Sirijoje V. Putinas vis dar pasiruošęs susitikti su D. Trumpu

ELTA 2018.04.20 17:38

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar pasiruošęs susitikti su kolega iš JAV Donaldu Trumpu, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

D. Trumpas ne kartą išreiškė norą „išspręsti problemas su Rusija ir turėti gerus tarpusavio santykius“, – per interviu sakė S. Lavrovas.

Abiejų prezidentų susitikimo galimybė aptarta kovo 20-ąją, kai JAV prezidentas paskambino pasveikinti V. Putino su pergale prezidento rinkimuose.

Praėjusį savaitgalį JAV, Jungtinė Karalystė (JK) ir Prancūzija atakavo Rusijos sąjungininkę Siriją dėl įtarimų, kad Sirijos kariuomenė panaudojo cheminį ginklą ir pražudė kelias dešimtis civilių. Teigiama, kad balandžio 7-ąją sukilėlių kontroliuotoje Dumoje buvo panaudotas cheminis ginklas.

Santykiai tarp JAV ir Rusijos pastarosiomis savaitėmis buvo itin įtempti ir dėl incidento JK. Įtampą lėmė JK pareiškimai, kad „labai tikėtina“, jog Rusija yra atsakinga už buvusio dvigubo Rusijos agento Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimą kovo mėnesio pradžioje JK teritorijoje.

Reaguodamos į incidentą, Jungtinės Amerikos Valstijos išsiuntė 60 Rusijos diplomatų ir uždarė Rusijos konsulatą Sietle. Rusija atsakė tuo pačiu, išsiųsdama 60 Amerikos diplomatų ir uždarydama JAV konsulatą Sankt Peterburge.

Pirmasis D. Trumpo ir V. Putino susitikimas įvyko pernai liepą vykusiame G20 viršūnių susitikime Hamburge. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi