Pasaulyje

2018.04.20 19:21

Nukenksminta Berlyno stoties rajone rasta bomba

Apie 10 tūkstančių žmonių penktadienį buvo evakuoti iš teritorijos Berlyno rajone aplink centrinę geležinkelio stotį dėl ten rastos nesprogusios Antrojo pasaulinio karo laikų aviacijos bombos. Sprogmuo buvo neutralizuotas popiet.

Traukinių, tramvajų, autobusų eismas ir netgi kai kurie skrydžiai Tėgelio oro uoste buvo sustabdyti, kai policijos išminuotojų grupė pradėjo operaciją, kad neutralizuotų 500 kg bombą, rastą vykdant statybos darbus.

Berlyno policija nurodė, kad imantis atsargumo priemonių penktadienį ryte reikės evakuoti žmones iš visų pastatų 800 m spinduliu nuo bombos radimo vietos į šiaurę nuo centrinės stoties, paprastai kasdien aptarnaujančios apie 300 tūkst. keleivių.

Į evakuacijos zoną patenka centrinė stotis, viena kariuomenės ligoninė, Ekonomikos ministerija, meno galerija ir muziejus, taip pat dalis žvalgybos tarnybos BND naujosios būstinės.

Tūkstančiai gyventojų ir darbuotojų turėjo pasitraukti iš minėtos zonos iki 9 val. vietos (10 val. Lietuvos) laiku. Jie galėjo sugrįžti tik bombą padarius nekenksmingą.

Kanclerės Angelos Merkel biuras ir parlamento pastatas yra už kelių šimtų metrų į pietus nuo draudžiamos zonos, todėl galėjo dirbti kaip įprasta.

Po karo praėjus daugiau kaip 70 metų, Vokietijoje per statybas vis dar dažnai randama nesprogusių bombų. Tokiais atvejais neretai tenka laikinai evakuoti žmones.

Manoma, kad Berlyne tebėra likę apie 3 tūkst. tokių sprogmenų. Tris milijonus gyventojų turinčioje Vokietijos sostinėje dirba gerai parengtų išminuotojų komandų, įgudusių neutralizuoti aptinkamas aviacijos bombas ir kitokius nuo karo užsilikusius šaudmenis.

Reuters/Scanpix nuotr.

Kol kas neaišku, kiek šįkart išminuotojams reikės laiko pašalinti bombą, rastą per statybos darbus Mitės (Centro) rajone esančioje Heidės (Šilo) gatvėje.

„Tai priklausys nuo evakuacijos trukmės ir, be abejo, bombos būklės“, – policijos atstovas Martinas Halwegas sakė dienraščiui „Tagesspiegel“.

Policija perspėjimą paskelbė trečiadienį ir paprašė vietos gyventojų pabūti pas artimuosius arba draugus. Žmonės taip pat gali pasitraukti į kurį nors iš dviejų evakuacijos centrų, įkurtų netoliese esančiose mokyklose.

Pasak pareigūnų, bomba „kol kas saugi“, tad aplinkiniams gyventojams „joks  tiesioginis pavojus negresia“.

Miesto susisiekimo pareigūnai ruošiasi reaguoti į tikėtinus didelio masto eismo sutrikimus Berlyno centre.

Nuo 10 val. (11 val.) traukiniai centrinėje stotyje nestos, o nuo 11 val. 30 min. (12 val. 30 min.) jų eismas buvo sustabdytas, nurodė valstybinė geležinkelių įmonė „Deutsche Bahn“.