Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.19 18:11

A. Merkel ir E. Macronas sutarė bendradarbiauti reformuojant ES: laukia akmenuotas kelias

ELTA 2018.04.19 18:11

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas patvirtino savo norą glaudžiai bendradarbiauti vykdant Europos Sąjungos (ES) reformas. 

„Euro zona dar nėra pakankamai atspari krizėms“, – pareiškė A. Merkel ketvirtadienį Berlyne susitikime su E. Macronu. Jie abu pripažino, kad, kol bus susitarta dėl bendrų pasiūlymų birželį vyksiančiam ES viršūnių susitikimui, dar laukia akmenuotas kelias.

„Žinoma, kad pradžioje visad yra skirtingų nuomonių tarp Vokietijos ir Prancūzijos, – sakė A. Merkel bendroje su E. Macronu spaudos konferencijoje. – Mums reikia atvirų debatų, ir mums galiausiai reikia gebėjimo pasiekti kompromisą.“

Abi šalys pateikia skirtingus pasiūlymus dėl ES ir euro zonos reformos. „Aš manau, kad mes iš dalies pateikiame kitus aspektus, – kalbėjo kanclerė. – Bet aš galvoju, kad mūsų pasiūlymų suma galiausiai duos gerą rezultatą.“

Vokietija ir Prancūzija birželį vyksiančiam ES viršūnių susitikimui nori parengti bendrus reformų pasiūlymus. E. Macronas jau pernai, pateikdamas virtinę pasiūlymų, inicijavo debatus dėl reformų. Tačiau kai kurie jo reikalavimai – ypač dėl savo euro zonos biudžeto bei ES finansų ministro – Vokietijoje sulaukia pasipriešinimo. 

E. Macronas Berlyne vėl reikalavo daugiau investicijų euro zonoje. Kartu prezidentas sakė, kad šiuo metu svarbu „ne kalbėti apie vieną ar kitą instrumentą, o būti tikriems, kokį tikslą mes norime pasiekti“. Jis tiesiogiai neužsiminė apie euro zonos biudžetą ir ES finansų ministrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi