Pasaulyje

2018.04.18 10:36

Sh. Abe vizitas pas D. Trumpą – šalių santykių patikrinimas?

Japonijos premjeras Shinzo Abe lankosi Jungtinėse Valstijose, kur su Donaldu Trumpu aptaria dvišalius santykius. Daugiausia dėmesio – planuojamam Jungtinių Valstijų prezidento susitikimui su Šiaurės Korėjos lyderiu, kurio branduolinė programa itin neramina Tokiją.

Sh. Abe sakė vertinantis D. Trumpo pastangas siekiat neutralizuoti Šiaurės Korėjos grėsmę regionui ir visam pasauliui, tačiau viliasi, kad Japonijos saugumo poreikių taip pat bus paisoma.

Prieš išvykdamas į Jungtines Valstijas Japonijos premjeras Sh. Abe pareiškė, kad esminis susitikimo tikslas bus sutarti, kaip sumažinti branduolinę Šiaurės Korėjos grėsmę.

„Tikiuosi patvirtinti, kad mes tęsime didžiausią galimą spaudimą Šiaurės Korėjai, siekdami, jog ji negrįžtamai atsisakytų savo branduolinės programos ir kad tai būtų galima patikrinti“, – sakė Japonijos premjeras.

Ekspertai Sh. Abe vizitą vertina kaip galimą dažnai pabrėžiamų artimų dvišalių santykių patikrinimą. Tokijuje auga nerimas, kad D. Trumpas gali būti linkęs daryti pernelyg daug nuolaidų Šiaurės Korėjai.

Japonija norėtų, kad D. Trumpas išvengtų sandorio, pagal kurį Pchenjanas atsisakytų Jungtines Valstijas pasiekti galinčių balistinių raketų, tačiau pasiliktų mažesnio nuotolio raketas, kurios keltų grėsmę Japonijai.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.