Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.17 19:44

Turkija septintą kartą pratęs nepaprastąją padėtį

ELTA 2018.04.17 19:44

Turkija ketina dar kartą pratęsti po 2016 metų pučo šalyje paskelbtą nepaprastąją padėtį.

Nacionalinė saugumo taryba antradienį rekomendavo pratęsti priemonę dar trimis mėnesiais. Tai būtų septintas kartas, kai pratęsiama nepaprastoji padėtis, suteikianti prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui plačius įgaliojimus.

Europos Sąjunga (ES) tuo tarpu antradienį paskelbtoje pažangos ataskaitoje dėl Turkijos narystės Bendrijoje dar kartą pareikalavo Ankaros nepaprastąją padėtį atšaukti.

Opozicija, taip pat dalis ūkio jau seniai reikalauja, kad nepaprastoji padėtis būtų nutraukta. Pirmadienį opozicinė partija CHP Stambule, Ankaroje ir kituose miestuose organizavo protestus prieš šią priemonę.

Pakartotiniam nepaprastosios padėties pratęsimui dar turi pritarti parlamentas, tačiau tai laikoma formalumu, nes valdančioji partija AKP su savo sąjungininke MHP parlamente turi solidžią daugumą.

Galiojant nepaprastajai padėčiai, vyriausybė imasi griežtų veiksmų prieš islamo pamokslininko Fethullaho Guleno, kurį kaltina organizavus pučą, judėjimą. Represijas pajuto ir kurdų opozicionieriai, vyriausybę kritikuojantys žurnalistai bei nepriklausomi mokslininkai.

Po pučo buvo atleista 140 000 valstybės tarnautojų, daugiau kaip 55 000 asmenų įkalinta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi