Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.17 19:03

Vėžiu sergančio J. McCaino būklė po operacijos lieka stabili

BNS 2018.04.17 19:03

Su vėžiu kovojantis JAV senatorius Johnas McCainas, savaitgalį operuotas dėl infekcijos, yra stabilios būklės, pirmadienį pranešė viena politiko padėjėja, pridūrusi, kad Senato kolegos dažnai jį aplanko.

„Sekmadienį senatorius McCainas buvo paguldytas į Finikse Arizonos valstijoje esančią Mejo kliniką, kur jam buvo atlikta operacija dėl virškinimo trakto infekcijos, susijusios su divertikulitu“, – sakė Julie Tarallo.

81 metų J. McCainui pernai buvo diagnozuota agresyvi vėžio rūšis (glioblastoma), gydytojams aptikus smegenų naviką.

Dėl ligos sumažėjo teisėkūros veterano vaidmuo Kongrese. Šiuo metu jis vadovauja įtakingam Senato Ginkluotųjų pajėgų komitetui, o 2008 metais jo kandidatūrą į prezidentus buvo iškėlusi Respublikonų partija.

Jo žmona Cindy McCain socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad jos vyras „gerai jaučiasi po jam atliktos operacijos. Tikimės sugrįžti į „Hidden Valley“, – poros rančą Arizonoje.

„Pastaruosius kelis mėnesius senatorius J. McCainas buvo gydomas savo namuose Kornvilyje, Arizonoje, fizine terapija; jis atsigauna nuo vėžio gydymo šalutinio poveikio“, – sakė J. Tarallo.

„Jis tebevykdo Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininko pareigas, jį dažnai aplanko šeimos nariai, draugai, Senato darbuotojai ir kolegos“, – pridūrė ji.

Nors J. McCainas nesilankė Vašingtone keletą mėnesių, jo dukra Meghan  kovą išreiškė viltį, kad jos tėvas sugrįš į Senatą iki vasaros.

Nepaisant, kad senatorius ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas abu yra Respublikonų partijos nariai, pastarajam J. McCainas buvo tarsi didžiulis dieglys per pirmuosius prezidentavimo metus.

Senatorius iš esmės neleido D. Trumpui atšaukti sveikatos apsaugos reformų, priimtų valdant Barackui Obamai, atidavęs balsą prieš jų anuliavimą netrukus po to, kai jam buvo diagnozuotas vėžys.

J. McCainas yra buvęs Vietnamo karo belaisvis, pirmąsyk išrinktas į Atstovų rūmus 1982 metais pietvakarių valstijoje Arizonoje. Nuo 1987 metų jis dirbo senatoriumi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi