Pasaulyje

2018.04.17 16:24

E. Macronas, pristatydamas ES viziją, sukritikavo Lenkiją ir Vengriją

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kreipdamasis į Europos Parlamentą, perspėjo apie pavojų, kurį ima kelti Europos Sąjungos (ES) vyriausybės, siekiančios neliberalios demokratijos.

E. Macronas Strasbūre pristatė savąją ES viziją ir paragino europiečius kuo skubiau sutarti dėl reformų, reikalingų Euro zonai ir visos Bendrijos ekonomikai. Šiaurės Europos šalys atsargiai žiūri į Paryžiaus norą kurti bendrą biudžetą ir skirti bendrą finansų ministrą, bet E. Macronas sako, kad jei ES taps veiksmingesnė, Paryžius sutiktų mokėti daugiau į jos biudžetą. 

Pats pašiepiamas dėl imperiško valdymo stiliaus, Lenkijos ir Vengrijos vyriausybes dėl autoritarinių tendencijų jis sukritikavo kaip tik kai Bendrijos teisingumo teismas pripažino, kad Varšuva pažeidė ES teisę, kirsdama Belovežo girią, įtrauktą į pasaulio paveldo sąrašą.

„Noriu priklausyti kartai, kuri gins Europos suverenumą, nes dėl jo kovojome. Nes jis prasmingas, nes jis leis būsimoms kartoms pasirinkti savo ateitį. Nepasiduosiu jokiam susižavėjimui autoritarizmu. Mus visur supančio autoritarizmo akivaizdoje atsakas turėtų būti ne autoritarinė demokratija, bet demokratijos autoritetas“, – kalbėjo E. Macronas.