Pasaulyje

2018.04.16 14:16

Pranešimai: buvusi Pietų Korėjos prezidentė neskųs teismo jai skirtos bausmės

ELTA 2018.04.16 14:16

Buvusi Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye neskųs teismo jai skirtos 24-erių metų laisvės atėmimo bausmės korupcijos byloje.

66-erių Park Geun-hye pernai buvo pašalinta iš posto per apkaltą, surengtą po šalyje kilusio plataus masto korupcijos skandalo. Anksčiau šį mėnesį ji pripažinta kalta dėl kelių baudžiamųjų kaltinimų, tarp kurių buvo kaltinimai kyšininkavimu bei piktnaudžiavimu valdžia.

Buvusi Pietų Korėjos vadovė visus teismo posėdžius boikotavo, teigdama, kad su ja elgiamasi nesąžiningai.

Park Geun-hye pirmadienį Seulo teismui pateikė prašymą atšaukti apeliacinį skundą, kurį praėjusią savaitę pateikė jos jaunesnioji sesuo, naujienų agentūra „Yonhap“ citavo teismo darbuotojus.

Nepaisant to, apeliacinis bylos svarstymas vis tiek vyks, nes prokurorai siekia griežtesnės bausmės.

Park Geun-hye ir jos patikėtinė Choi Soon-sil buvo atsidūrusios epicentre skandalo, susijusio su kaltinimais prekyba poveikiu ir kyšių iš stambių korporacijų ėmimu mainais į joms palankius įstatymus.

Šis Park Geun-hye atvejis – jau trečiasis, kai pasitraukę iš posto buvę Pietų Korėjos vadovai ar vadovės yra nuteisiami. Pirmieji du atvejai buvo susiję su eksprezidentais Chun Doo-hwanu ir Roh Tae-woo. Jie praėjusio amžiaus pabaigoje buvo pripažinti kaltais dėl kaltinimų išdavyste ir korupcija.