Pasaulyje

2018.04.16 10:15

Provakarietiškasis M. Djukanovičius vėl išrinktas Juodkalnijos prezidentu

LRT.lt2018.04.16 10:15

Siekiantis atvesti Juodkalniją į Europos Sąjungą (ES) politikos veteranas Milo Djukanovičius sekmadienį po dviejų metų pertraukos vėl buvo išrinktas šalies prezidentu.

Vadovaujant šiam provakarietiškam ekonomistui, Juodkalnija 2006 metais tapo nepriklausoma nuo Serbijos, o pernai įstojo į NATO.

Dabar jis siekia atvesti ortodoksų dominuojamą Juodkalniją, kurios dalis smarkiai simpatizuoja Rusijai, į ES.

M. Djukanovičiaus socialdemokratų partija sekmadienį paskelbė apie jo pergalę prezidento rinkimuose po pirmojo turo.

„Djukanovičius tapo nauju Juodkalnijos prezidentu. (...) Antrojo turo nebus“, – žurnalistams partijos būstinėje sakė Juodkalnijos socdemų lyderis Milošas Nikoličius.

Šešis kartus premjero pareigas ėjęs M. Djukanovičius sekmadienio balsavime surinko 53,5 proc. balsų, rodo nepriklausomo Monitoringo centro duomenys, gauti suskaičiavus du trečdalius balsalapių.

Jo artimiausias varžovas Mladenas Bojaničius surinko 34,1 proc. balsų ir pripažino pralaimėjimą.

„Juodkalnija pasirinko tai, ką pasirinko“, – sakė M. Bojaničius.

Dominavęs politikoje beveik 25-erius metus, M. Djukanovičius 2016 metų spalį atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų. Praėjusį mėnesį jis pranešė grįžtantis į didžiąją politiką.

56-ių politikos veteranas turėtų pakeisti iki šiol reprezentacinę funkciją Juodkalnijoje atlikusio prezidento vaidmenį į realų galios centrą šioje 620 tūkst. gyventojų turinčioje šalyje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Juodkalnijos prezidentą ir palinkėjo sėkmės bei stiprybės šiame atsakingame darbe.

Šalies vadovė išreiškė viltį, kad prezidentui einant pareigas Lietuva ir Juodkalnija toliau tęs bendradarbiavimą dvišaliu lygiu ir NATO. Prezidentės teigimu, Juodkalnijai stiprinant dialogą su Europos Sąjunga, atsiveria ir daugiau galimybių šalims kartu siekti bendrų tikslų, užtikrinti savo piliečių interesus ir paskatinti žmones geriau pažinti vieniems kitus.

Visiems Juodkalnijos žmonėms prezidentė palinkėjo vienybės, sėkmės ir klestėjimo, rašoma prezidentūros pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt