Pasaulyje

2018.04.16 08:00

J. Comey D. Trumpą pavadino „morališkai negalinčiu eiti pareigas“

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.16 08:00

Buvęs FTB vadovas prezidentą Donaldą Trumpą pavadino „morališkai negalinčiu eiti pareigas“.

Duodamas interviu ABC televizijai Jamesas Comey teigė, jog Jungtinėms Valstijoms turi vadovauti gerbiamas žmogus, kuris yra ištikimas pagrindinėms šalies vertybėms. Esą svarbiausia – kad būtų sakoma tiesa.

Tai buvo pirmasis šio pareigūno  televizinis interviu nuo tada, kai D. Trumpas jį atleido pernai gegužę.

J. Comey, eidamas pareigas, vadovavo vienam iš tyrimų dėl galimo Rusijos kišimosi į Amerikos prezidento rinkimus. D. Trumpas jį kritikavo dėl netinkamo pareigų vykdymo.

Amerikos televizijos parodytas buvusio FTB direktoriaus interviu sukėlė audringą Donaldo Trumpo reakciją tviteryje – prezidentas vėl išvadino J. Comey „šliužu“ ir „melagiu“.
Antradienį pasirodančioje atsiminimų knygoje J. Comey lygina D. Trumpą su mafijos bosu ir vadina jį atitrūkusiu nuo tiesos. Jis teigia buvęs atleistas, kai nepažadėjęs būti ištikimas D. Trumpui. Po jo atleidimo paskirtas specialusis prokuroras, manoma, tiria, ar prezidentas netrukdė teisingumui Rusijos kišimosi byloje.

FTB vadovą J. Comey D. Trumpas atleido po keturių mėnesių, ir nuo tada jie – nesutaikomi priešai. Birželį kongrese J. Comey papasakojo užsirašęs savo keistus pokalbius su prezidentu, kai šis esą prašė J. Comey deklaruoti, kad bus ištikimas.  D. Trumpas tai kategoriškai neigia ir sako, kad J. Comey reikia įkalinti už tai, kad šis per draugą spaudai nutekino prezidentui nepatogius, bet ne slaptus užrašus.  

Tačiau naujieji J. Comey memuarai „Aukštesnė ištikimybė“ jų konfliktą padarė dar nuožmesnį. Buvęs FTB  direktorius atskleidžia, kad susidūrimai su prezidentu priminė karjeros pradžią, kai kovojo su mafija kaip prokuroras, ir kad D. Trumpui itin rūpėjo, kad biuras paneigtų skandalingąjį britų žvalgybininko dosjė apie pramogas su prostitutėmis Maskvoje.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt