Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.16 15:42

JAV įves naujas sankcijas Rusijos įmonėms dėl padėties Sirijoje

BNS 2018.04.16 15:42

JAV nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose Nikki Haley pareiškė, jog Jungtinės Valstijos įves naujas sankcijas Rusijos įmonėms, aprūpinančioms Damasko režimą, o Vašingtono ir Damasko tiesioginės derybos neįmanomos.

„Mes neketiname tiesiogiai derėtis su Basharu al Assadu“, – CBS televizijos laidoje sekmadienį pabrėžė H. Haley.

Jos žodžiais, Sirijos režimas atsisakė dalyvauti daugiašalėse derybose bei kartu paragino Rusiją „pristatyti“ Siriją prie derybų stalo.

„Sirija nėra verta tiesiogiai derėtis su JAV“, – pabrėžė ji.

„Pamatysite, kad sankcijos Rusijai bus įvestos. Apie jas sekretorius (Steve'as) Mnuchinas paskelbs pirmadienį, jeigu to dar nepadarė“, – interviu televizijos CBS laidai „Face the Nation“ sakė diplomatė.

„Jos bus nukreiptos į bet kokio pobūdžio įmones, kurios buvo susijusios su Assadu ir cheminio ginklo panaudojimu“, – pridūrė ji.

Šios sankcijos bus paskelbtos praėjus kelioms dienoms po JAV, Prancūzijos ir Britanijos karinio smūgio Sirijai. Taip jos atsakė į Dumos mieste įvykdytą balandžio 7 dienos ataką, galimai įvykdytą cheminiu ginklu. Per šį išpuolį žuvo 40 žmonių.

JAV kariuomenės atstovai teigė, kad ankstyvą šeštadienio rytą įvykę smūgiai sunaikino Sirijos cheminio ginklo pajėgumų pagrindą.

Nors Vakarai vengė smogti Rusijos taikiniams, JAV Maskvą neužtikrinus 2013 metų susitarimo sunaikinti Sirijos cheminį ginklą.

Šiam susitarimui tarpininkavo Rusija, siekdama vengti JAV smūgių po cheminės atakos Sirijoje 2013 metais. Per šią ataką Rytų Gutos priemiesčiuose žuvo 1,4 tūkst. žmonių.

„Manau, kad kiekvienas žino, jog nusiuntėme stiprią žinutę ir tikimės, kad jie ją išklausys“, – kalbėdama apie JAV, Prancūzijos ir Britanijos smūgį sakė N. Haley.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi