Pasaulyje

2018.04.14 17:36

Pentagonas: sėkmingai smogėme kiekvienam taikiniui

ELTA, LRT.lt2018.04.14 17:36

Pentagonas šeštadienį paskelbė, kad bendros JAV, Jungtinės Karalystės (JK) ir Prancūzijos operacijos prieš Sirijos režimą metu buvo „sėkmingai smogta kiekvienam taikiniui“, taip atmetant Rusijos teiginius, kad 70 proc. raketų buvo numušta.

„Nesiekiame konflikto Sirijoje, tačiau negalime leisti daryti tokių sunkių tarptautinės teisės pažeidimų. Sėkmingai smogėme kiekvienam taikiniui, smūgiai buvo pateisinami, teisėti ir proporcingi“, – reporteriams sakė Pentagono atstovė Dana White.

Tuo metu JAV prezidentas Donaldas Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad „rezultatas nebūtų galėjęs būti geresnis“.

„Tobulai atliktas smūgis [...]. Ačiū Prancūzijai ir Jungtinei Karalystei už jų išmintį ir jų puikių kariuomenių galią. Rezultatas nebūtų galėjęs būti geresnis. Misija įvykdyta“, – rašė D. Trumpas.

JAV, Jungtinė Karalystė (JK) ir Prancūzija bombardavo Sirijos vyriausybės taikinius: cheminių ginklų saugyklas, mokslinių tyrimų centrus. Šiais veiksmais jos reagavo į įtariamą cheminę ataką Sirijos Dumos mieste.