Pasaulyje

2018.04.13 16:56

Dėl streiko Paryžiuje lankytojams uždarytas Eifelio bokštas

ELTA 2018.04.13 16:56

Penktadienį Paryžiuje dėl personalo streiko lankytojams vienai dienai uždarytas Eifelio bokštas, praneša garsiausią Paryžiaus įžymybę valdanti bendrovė ir profsąjungos.

Darbo ginčą išprovokavo trijų apsaugos darbuotojų pareigų sustabdymas po to, kai šie pasiskundė dėl naujai įvesto darbo laiko, dėl ko sumažėtų darbuotojų pajamos, AFP agentūrai pranešė profsąjungos atstovas Denis Vavassoris.

Eifelio bokštas yra labiausiai pasaulyje lankomas monumentas. Įžymus bokštas atlaikė įvairius karus ir stichines nelaimes, visuomenei jis atidarytas 1889 metais.

324 metrų aukščio bokšte kasmet apsilanko daugiau nei šeši milijonai turistų, iš jų 80 proc. sudaro užsienio svečiai. AFP agentūros duomenimis, šiuo metu stebimas sezoninis turistų srautų sumažėjimas – į bokštą pakyla ne daugiau kaip šeši tūkstančiai žmonių per dieną. Kas septynerius metus bokštas tvarkomas ir perdažomas.

Pastaraisiais metais 300 bokšto darbuotojų yra surengę ne vieną protesto akciją ar streiką dėl įvairiausių juos jaudinančių klausimų.