Pasaulyje

2018.04.12 18:54

Izraelio ir Lenkijos prezidentai prisidėjo prie jaunimo žygio Holokausto aukoms atminti

BNS 2018.04.12 18:54

Izraelio ir Lenkijos prezidentai prisidėjo prie tūkstančių jaunų izraeliečių ir žydų iš kitų pasaulio vietų, dalyvaujančių žygyje Holokausto aukoms atminti tarp buvusių nacių mirties stovyklų Aušvico ir Birkenau.

Lenkijos vadovas Andrzejus Duda ir Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas šiame metiniame „Gyvųjų žygyje“ dalyvauja abiem šalims bandant užglaistyti nesutarimus, kilusius Lenkijai anksčiau šiais metais priėmus prieštaringai vertinamą Holokausto įstatymą, kuriuo buvo siekiama apsaugoti šalies įvaizdį užsienyje.

Įstatymas numato baudas ar iki trejų metų laisvės atėmimą asmenims, viešai skelbiantiems, kad Lenkijos valstybė arba tauta yra kalta dėl nacių nusikaltimų, arba vartojantiems formuluotę „Lenkijos mirties stovyklos“.

Tačiau Izraelis reiškė susirūpinimą, kad įstatymas, susijęs su nacių Vokietijos vykdytu žydų naikinimu okupuotoje Lenkijoje, gali pasitarnauti neigiant atskirų lenkų dalyvavimą Holokauste ir perrašant Holokausto istoriją.

Lenkija tvirtina, kad paprasčiausiai siekia apginti istorinę tiesą.

Prieš ketvirtadienio žygį tūkstančiai jaunuolių, kurių daugelis buvo apsigaubę Izraelio vėliavomis, apsilankė Aušvice, taip pat ir prie jo mirties sienos, kur vokiečiai žudė savo kalinius.