Pasaulyje

2018.04.12 20:09

A. Merkel dėl smūgių Sirijai: Vokietija nesijungs prie JAV ir Prancūzijos

Lukas Kivita, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.12 20:09

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sako, kad jos šalis neprisijungs prie Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos, kurios svarsto galimybę suduoti karinius smūgius Sirijos režimui. Apie tai aukšti šalių pareigūnai kalbėjo po to, kai režimas, kaip įtariama, praėjusį savaitgalį Dumos mieste panaudojo cheminį ginklą. Savo ruožtu Maskva, kuriai taip pat metama atsakomybė, Vakarus ragina „rimtai apsvarstyti“ savo pareiškimų pasekmes.

A. Merkel pripažįsta, kad įtariama dujų ataka rodo, kad Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimas cheminių ginklų arsenalo taip ir nesunaikino, nors tą padaryti žadėjo dar 2013-aisiais ir, kaip teigiama, tada taip išvengė Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos aviacijos smūgių. Ir nors šįkart apie galimybę Damasko režimui suduoti karinį atsaką Vašingtonas ir Paryžius kalba atvirai, A. Merkel tikina, kad Vokietija kariniuose veiksmuose nedalyvaus.

Tuo metu Prancūzijos vadovas galimą atsaką grindžia „įrodymais“, pasak jo, patvirtinančiais, kad cheminį ginklą panaudojo B. al-Assado režimas. Emmanuelis Macronas teigia nuolat palaikantis ryšį su Jungtinių Valstijų vadovu Donaldu Trumpu, kuris, trečiadienį tiesmukai perspėjęs B. al-Assado sąjungininkę Rusiją dėl „atskriesiančių raketų“, vengia tiksliai įvardyti, kada žingsnių bus imtasi. D. Trumpo žodžiais, tai gali nutikti „arba labai greitai, arba visai negreitai“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.