Pasaulyje

2018.04.12 08:11

Apnuodyta J. Skripal nenori kontakto su Rusijos ambasada

ELTA 2018.04.12 08:11

Prieš beveik šešias savaites kartu su savo tėvu apnuodyta Julija Skripal atmeta Rusijos ambasados Londone pasiūlytą pagalbą. „Šiuo metu aš nenorėčiau naudotis jos paslaugomis“, – pareiškė 33-ejų rusė trečiadienio vakarą per Skotland Jardą išplatintame pareiškime.

Jauna moteris teigė nenorinti kontakto ir su savo pussesere Viktorija Skripal Rusijoje. „Jos nuomonės ir teiginiai nėra mano ir mano tėvo“, – sakė jis. Pusseserė vadina neaišku vaidmenį. Be kita ko, ji teigė, kad J. ir S. Skripaliai galėjo apsinuodyti žuvimi. Londonas, anot BBC, baiminasi, kad ja gali naudotis Kremlius.

J. Skripal praėjusį pirmadienį buvo išrašyta iš klinikos Pietų Anglijos Solsberio mieste. Moteris, jos pačios teigimu, yra saugioje vietoje. Jos tėvas, buvęs dvigubas rusų agentas Sergejus Skripalis, vis dar gydomas ligoninėje.

Tėvas ir dukra kovo 4-ąją buvo rasti ant suolelio be sąmonės Anglijos Solsberio mieste. Nustatyta, kad jie buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos žvalgybos duomenimis, buvęs šnipas ir jo duktė apnuodyti „Novičiok“ grupės kovine medžiaga, kuri buvo sukurta ir gaminama buvusioje Sovietų Sąjungoje. Todėl Londonas dėl išpuolio kaltina Maskvą. Kremlius tai kategoriškai neigia. Šis atvejis sukėlė didelę diplomatinę krizę.