Pasaulyje

2018.04.12 07:51

Baltųjų rūmų atstovė: dėl Sirijos svarstomos visos galimybės

JAV tvirtina, kad dėl atsako Sirijai yra svarstomos visos galimybės, tačiau sprendimo imtis karinių veiksmų kol kas nėra. Apie tai pranešė Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders, pridūrusi, kad Vašingtonas dėl cheminio ginklo panaudojimo Dumos mieste atsakingą laiko ir Rusiją.

Aptarti padėties Sirijoje ketvirtadienį  rinksis JAV Nacionalinė Saugumo Taryba, Amerikos sąjungininkės Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May šaukia skubų ministrų kabineto pasitarimą. 

Po Sirijos režimą remiančios Rusijos perspėjimų Vašingtonui, kad šis karinių priemonių prieš Damaską nesiimtų, Donaldas Trumpas trečiadienį „Twitteryje“ rašė apie atkeliausiančias raketas, kurios esą bus naujoviškos ir sumanios, bei pridūrė, kad Rusija neturėtų bendradarbiauti, kaip jis sako, „su gyvuliu, kuris mėgaujasi žudydamas savo žmones“. 

Įtampai neslūgstant, Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterres sako, kad „situacija Sirijoje negali tapti nekontroliuojama“. Jis išreiškė nusivylimą, kad šią savaitę posėdžiavusi JT Saugumo Taryba kompromiso dėl veiksmų plano Sirijoje pasiekti nesugebėjo.