Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.10 13:34

Pchenjano diplomatas: Š. Korėja linkusi sutikti su laipsniška denuklearizacija

BNS 2018.04.10 13:34

Vienas Šiaurės Korėjos diplomatas antradienį pareiškė, kad jo šaliai tebėra priimtina Korėjos pusiasalio „laipsniškos“ denuklearizacijos idėja, pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“.

„Kalbant apie Korėjos pusiasalio denuklearizaciją, ši problema gali būti išspręsta imantis laipsniškų, sinchronizuotų priemonių“, – diplomatas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė Azerbaidžano sostinėje vykstančio Neprisijungusiųjų šalių judėjimo užsienio reikalų ministrų susitikimo kuluaruose.

Anksčiau apie pasirengimą pritarti denuklearizacijai pagal tokią formulę per vizitą Pekine užsiminė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. 

Antradienį Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra KCNA pranešė, kad pirmadienį vykusiame valdančiosios partijos pareigūnų posėdyje Kim Jong Unas užsiminė apie numatytus susitikimus su Pietų Korėjos ir Jungtinių Valstijų vadovais. 

Agentūros pranešime rašoma, kad posėdyje Kim Jong Unas aptarė su partijos kolegomis „dabartinę Šiaurės ir Pietų santykių plėtrą, taip pat KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir JAV dialogo galimybę“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad ruošiamas jo susitikimas su Kim Jong Unu. Jis taip pat išreiškė viltį, kad pavyks pasiekti susitarimą dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos. 

„Palaikome ryšį su Šiaurės Korėjos atstovais. Gegužę arba birželio pradžioje surengsime susitikimą (su Šiaurės Korėjos lyderiu)“, – sakė D. Trumpas per susitikimą su savo administracijos nariais Baltuosiuose rūmuose.  

„Manau, abi šalys parodys abipusę pagarbą ir, tikiuosi, mums pavyks pasiekti susitarimą dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos, – pridūrė jis. – Tikėkimės, kad užsimegs ryšys ir kad jis bus visiškai kitoks negu buvo daug, daug metų.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi