Pasaulyje

2018.04.10 13:43

Vidurio Italiją supurtė žemės drebėjimas

BNS2018.04.10 13:43

Vidurio Italiją antradienį supurtė 4,7 balo žemės drebėjimas, paveikęs regioną, 2016 metais nuniokotą virtinės galingų seisminių smūgių, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta.  

Kaip pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), 5 val. 11 min. vietos (6 val. 11 min. Lietuvos) laiku užfiksuotų požeminių smūgių epicentras buvo Markės regione maždaug už 54 km į rytus nuo Perudžos, o jo židinys buvo seklus, tik 5 km gylyje.

Paveikto regiono miestų merai praneša, kad drebėjimas padarė šiokios tokios žalos ir kad padėtis yra tikrinama. Daugelyje miestų antradienį mokyklos liks uždarytos, o dėl drebėjimo sustabdytas traukinių eismas viena vietos geležinkelio linija jau atnaujintas. 

Drebėjimas įvyko netoli Mačeratos miesto Markės regione, dar iki galo neatsigavusiame po 2016 metų spalio seisminių smūgių, kurie padarė didžiulės žalos, bet, laimei, žmonių aukų nepareikalavo. Jis buvo juntamas ir kaimyniniuose Umbrijos bei Lacijaus regionuose.  

2016 metų spalį regioną supurtę seisminiai smūgiai, vienas kurių buvo 6,1 balo stiprumo, įvyko du mėnesiai po pragaištingo, apie 300 gyvybių pareikalavusio, drebėjimo Amatričės miestelyje, po kurio daugelis paveiktų statinių tame kalnuotame regione stovėjo tušti, nes buvo pripažinti netinkamais gyventi. Civilinės saugos pareigūnai tai įvardija kaip vien svarbiausių priežasčių, padėjusių išvengti žmonių aukų, įvykus galingiausiam per beveik keturis pastaruosius dešimtmečius drebėjimui.       

Mučos miestelio, esančio arčiausiai antradienio drebėjimo epicentro, meras Mario Baroli televizijai „Sky News24“ sakė, kad smūgiai apgadino per ankstesnius drebėjimus nukentėjusius statinius, įskaitant vieną XVII amžiaus varpinę. 

Pasak jo, dabar svarbu įvertinti, kokia žala padaryta gyvenamiesiems namams, kurie neliko stovėti tušti po 2016-ųjų žemės drebėjimų.  

„Yra likę kažkiek gyvenamų namų. Jei jie nukentėjo, turėsime dar daugiau žmonių, kurie dėl drebėjimų neteko namų“, – sakė meras. 

Mučoje po 2016 metų drebėjimų buvo likę 120 gyventi tinkamų namų, daugiau nei pusė iš 920 miestelio gyventojų vis dar glaudžiasi rezervinio fondo būstuose, nurodo naujienų agentūra ANSA.  

M. Baroli sakė, kad antradienio drebėjimas yra stipriausias iš virtinės smūgių, užfiksuotų šiame regione po 2016 metų seisminių incidentų. Šis regionas išlieka seismiškai aktyvus – ji dažnai purto nestiprūs požeminiai smūgiai.  

„Ilgainiui žmonės pripranta prie požeminių smūgių. Tačiau nežinia kursto nerimą ir baimę“, – sakė meras. 

Šalimais esančio Pjeve Torinos miestelio meras Alessandro Gentilucci televizijai „RAI News24“ sakė, kad pareigūnai tikrina statinių būklę. ANSA pranešė, kad iš savo namų šiame miestelyje buvo evakuotos keturios šeimos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt