Pasaulyje

2018.04.10 08:32

FTB agentai atliko kratą D. Trumpo advokato biure

ELTA2018.04.10 08:32

Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai pirmadienį atliko kratą JAV prezidento Donaldo Trumpo asmeninio advokato Michaelo Coheno biure.

Remiantis amerikiečių dienraščio „The New York Times“ pranešimais, krata atlikta remiantis kratos orderiu, kuris išduotas, atsižvelgiant į specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio pateiktą informaciją. 

FTB agentai konfiskavo kai kuriuos dokumentus iš M. Coheno biuro, pavyzdžiui, susijusius su mokėjimais pornografinių filmų žvaigždei Stormy Daniels. Anksčiau advokatas pats prisipažino, kad prieš 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus sumokėjo S. Daniels, kurios tikrasis vardas Stephanie Clifford, 130 tūkst. dolerių.

S. Daniels teigė, kad pinigai sumokėti, siekiant priversti ją tylėti dėl tariamų vienkartinių lytinių santykių su D. Trumpu 2006 metais, netrukus po to, kai jo sutuoktinė Melania pagimdė jųdviejų sūnų Barroną. 

Neatrodo, kad M. Coheno biuro apieškojimas yra tiesiogiai susijęs su R. Muellerio tyrimu dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus. Tačiau tikėtina, kad krata surengta, atsižvelgiant į R. Muellerio atskleistą ir prokurorams perduotą informaciją.

Tuo tarpu JAV prezidentas FTB kratą asmeninio savo advokato biure pavadino „gėda“ ir „išpuoliu prieš mūsų šalį“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.