Pasaulyje

2018.04.09 23:22

Aukos dukra po dviejų mėnesių aviakatastrofos vietoje dar rado žmonių kūnus

15min.lt 2018.04.09 23:22

Nuo „Saratovo avialinijų“ lėktuvo An-148 katastrofos Ramenskojės rajone, netoli Rusijos sostinės Maskvos praėjo jau du mėnesiai, tačiau tragedijos vietoje vis dar mėtosi lėktuvo nuolaužos bei aukų kūnų dalys. Šioje vietoje apsilankiusi vienos lėktuvu skridusio keleivės dukra patyrė šoką nuo to, ką išvydo.

Tragedijos vietoje apsilankiusi Julija Sinicyna, vienos iš lėktuvu skridusios ir žuvusios keleivių dukra, pamatė besimėtančias lėktuvo dalis, žmonių kūnų liekanas ir jų asmeninius daiktus. Ji įrašė video kreipimąsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.

„Aš esu lėktuvo An-148 sudužimo vietoje. Lauke nėra jokių darbuotojų. Čia galima vaikščioti kur nori. Čia guli lėktuvo fragmentai, kūnų dalys. Aš mačiau žmogaus ausis. Čia jau dvokia, jūs suprantate, kuo. Tai nežmoniška. Į mus niekas nereaguoja“, – pasakojo mergina.

Jos teigimu, lėktuvo katastrofos vieta net neaptverta. J. Sinicyna paprašė Rusijos prezidento, kad jis imtųsi priemonių. Mergina pareiškė, kad rengiasi likti katastrofos vietoje tol, kol ji nebus aptverta. Kitame vaizdo įraše J. Sinicyna parodė lėktuvo sudužimo vietą ir papasakojo apie tai, kad matė žuvusiųjų asmeninius daiktus.

„Čia viskas kaip buvo, taip ir liko. Niekas nepasikeitė... Čia tiesiog sąvartynas. Tai košmaras, aš nežinau, ką daryti. Aš bijau įsivaizduoti, ant ko dabar atsistosiu“, – apibūdina savo emocijas mergina.

Reuters/Scanpix nuotr.

Žuvusiųjų artimieji negauna informacijos

J. Sinicyna portalui znak.com pasakojo, kad tragedijos tyrime turi nukentėjusiosios statusą, bet nežino, kiek toli pasistūmėjo tyrėjai, kas šiuo metu vyksta. „Mums tiesiog nieko nesako“, – pabrėžė J. Sinicyna.

Praėjusią savaitę Rusijos laikraštis „Moskovskij komsomolec“ rašė, kad žuvusiųjų artimiesiems pranešė, kad dėl kovo 25 d. kilusio gaisro Kemerovo pramogų centre „Žiemos vyšnia“, kur žuvo daugiau nei 60 žmonių, teks neapibrėžtam laikui atidėti aviakatastrofos aukų kūnų ekspertizes.

Iš Maskvos į Orską skridęs lėktuvas vasario 11 d. sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Domodedovo oro uosto. Žuvo visi 65 keleiviai ir 6 ekipažo nariai.

Pirmosiomis dienomis po katastrofos žuvusiųjų artimiesiems buvo žadama, kad aukų kūnų liekanų genetinė ekspertizė bus atlikta kaip įmanoma greičiau. Tačiau jau praėjo daugiau nei 50 dienų, o žmonės negali palaidoti savo žuvusių artimųjų.

Aviakatastrofoje žuvusios 22 metų Darjos Tolmasovos artimiesiems pasakė, kad teks laukti dar pusę metų, o galbūt ir visus metus. Žuvusios Darjos motina Ana sakė, kad tiems, kurie negali daugiau laukti, pasiūlyta aukas laidoti dalimis – pagal tai, kas bus atpažinta.