Pasaulyje

2018.04.09 23:00

D. Trumpas: derybos su Šiaurės Korėja įvyks gegužę arba birželio pradžioje

ELTA2018.04.09 23:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pranešė, kad planuojamas jo ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno susitikimas įvyks gegužę arba birželio pradžioje.

Kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose, D. Trumpas išreiškė viltį, kad dvišaliai santykiai, – kuriuos žymėjo karas, žiaurumai ir pavojingos ginklavimosi varžybos, – galės tapti kiek draugiškesni.

D. Trumpas prieš kabineto susitikimą žurnalistams sakė, kad derybos vyks kažkada „gegužę arba birželio pradžioje“.

„Manau, kad (jų metu) abi pusės rodys didelę pagarbą ir, tikėkimės, pavyks susitarti dėl denuklearizacijos“, – mintimis dalijosi JAV vadovas.

Po to, kai D. Trumpas kovą netikėtai paskelbė priėmęs Šiaurės Korėjos lyderio kvietimą susitikti, abejota, ar susitikimas tikrai įvyks.

Pchenjanas jau kelis dešimtmečius mojavo „denuklearizacijos“ – savo branduolinių ginklų programų įšaldymo – korta, tačiau žadėjo tai padaryti tik tuo atveju, jei JAV atitrauks savo pajėgas iš Pietų Korėjos.

Tačiau teigiama, kad tokia sąlyga būtų nepriimtina nei JAV prezidentui, nei Seului.

Vis dėlto neseniai surengtas Kim Jong Uno vizitas Pekine bei JAV ir Šiaurės Korėjos bendravimas neoficialiais kanalais ėmė teikti vilties, kad susitarimas gali būti įmanomas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt