Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.09 20:10

D. Trumpas: JAV atsakys į cheminę ataką Sirijoje per 48 val.

ELTA 2018.04.09 20:10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pasmerkė spėjamą cheminę ataką Sirijoje, pavadindamas ją „žvėriška“, ir įspėjo, kad jo administracija į ją sureaguos per ateinančias 24–48 valandas.

„Tai buvo žvėriška. Tai buvo siaubinga“, – baisėjosi D. Trumpas ir pridūrė, kad „kalbama apie žmogiškumą ir negalima leisti, kad tai pasikartotų“.

Šeštadienį per spėjamą cheminę ataką Dumoje – paskutinėje sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Gutos teritorijoje – žuvo mažiausiai 48 žmonės, tarp jų – nemažai vaikų.

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas anksčiau pirmadienį pareiškė, kad Vašingtonas neatmeta galimybės reaguojant į šią ataką imtis karinių veiksmų prieš Sirijos vyriausybę. 

„Šiuo metu neatmetu nė vienos galimybės“, – į žurnalisto klausimą, ar JAV galėtų imtis veiksmų ir surengti antskrydžius prieš Sirijos prezidento Basharo al-Assado režimą, atsakė J. Mattisas.

Pentagono vadovas pridūrė, kad „pirmiausia reikia išsiaiškinti, kodėl cheminiai ginklai apskritai vis dar naudojami, nors Rusija buvo pagrindinė laiduotoja, turėjusi užtikrinti, kad jų būtų visiškai atsisakyta“.

D. Trumpas, savo ruožtu, įspėjo: „Ar tai būtų rusai, ar Sirija, ar Iranas, ar jie visi kartu – mes tai išsiaiškinsime.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi