Pasaulyje

2018.04.09 12:11

Vakarai pasmerkė atakas Sirijoje

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.09 12:11

Vakarai pasmerkė Sirijos valdantįjį režimą dėl įvykdytos cheminės atakos prieš savo šalies gyventojus, per kurią žuvo dešimtys žmonių.

Skelbiama, kad čia yra žuvusiųjų ir sužeistųjų. Apie tai pranešta po to, kai Sirija sekmadienį buvo apkaltinta surengusi cheminę ataką Dumos mieste.

Situaciją telefonu aptarę JAV ir Prancūzijos lyderiai Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas teigia pasidaliję informacija, kuri patvirtina, kad buvo surengta cheminė ataka. Jie pažadėjo stiprų bendrą atsaką. Pasaulio lyderiai kaltina Sirijos režimą, Rusiją ir Iraną. Basharo al Assado režimas informaciją neigia.

Pirmadienį situaciją aptars Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Po mirtinos dujų atakos ir oro antpuolių prieš civilius žmones Jungtinių Valstijų prezidentas D. Trumpas B. al Assadą pavadino „gyvuliu, dangstomu Rusijos prezidento Vladimiro Putino“. Kliuvo ir Iranui.

Ataką pasmerkė pasaulio lyderiai, Prancūzija pareiškė, kad imsis atitinkamų veiksmų, o popiežius Pranciškus ragino melsti taikos.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas kaltino Vakarus neveikimu, o Sirijos režimas ir Rusija kaltinimus neigė.

Iranas esą įžvelgia sąmokslą prieš B. al Assadą ir neva norą pradėti karinius veiksmus. Tačiau Europos Sąjunga teigia, kad yra įrodymų, jog tai – Sirijos režimo darbas. Ataka prasidėjo esą po to, kai režimui nepavyko susitarti su miestą valdžiusiomis sukilėlių pajėgomis. Įvykdžius nuodingų dujų ataką, prasidėjo oro antskrydžiai.

Galiausiai sukilėliai sutiko pasitraukti ir puolimas buvo sustabdytas. Aukų skaičius dar tikslinamas, bet jau dabar aišku, kad perkopė šimtą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt