Naujienų srautas

Pasaulyje2013.07.03 16:48

V. Putinas homoseksualams uždraudė įsivaikinti našlaičius

15min.lt 2013.07.03 16:48

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė tos pačios lyties poroms įsivaikinti našlaičius. Jis pasirašė tai numatantį įstatymą, skelbia lenta.ru.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė tos pačios lyties poroms įsivaikinti našlaičius. Jis pasirašė tai numatantį įstatymą, skelbia lenta.ru.

Anksčiau įstatymo pakeitimams dėl našlaičių ir vaikų, likusių be tėvų globos, įsivaikinimo, pasirašė Dūmos deputatai, o vėliau Federacijos Taryba.

Aiškinamajame rašte teigiama, kad įstatymas padės vaikams garantuoti harmoningą ir pilnavertį auklėjimą šeimose ir jų psichiką bei sąmonę apsaugos nuo galimų nepageidaujamų poveikių, tame tarpe ir nuo dirbtinio netradicinės lytinės elgsenos primetimo.

Šiomis dienomis įstatymą, draudžiantį homoseksualioms poroms įsivaikinti nepilnamečius, pasirašė V. Putinas. Dokumentas draudžia vaikams pasakoti apie lygius homoseksualių ir heteroseksualių porų santykius.

Draudimą įsivaikinti našlaičius Rusijos politikai nusprendė įvesti po to, kai Prancūzija priėmė įstatymą, leidžiantį tuoktis tos pačios lyties asmenims. V. Putinas dar svarstant Dūmos deputatams išreiškė paramą įstatymui, draudžiančiam įsivaikinti vaikus tos pačios lyties asmenų poroms.

Pernai gruodį V. Putinas uždraudė našlaičius įsivaikinti amerikiečių poroms, tiek homoseksualioms, tiek heteroseksualioms. Tai buvo atsakas į „Magnickio įstatymą“, kuriuo Rusijos pareigūnams, susijusiems su šia byla, uždrausta įvažiuoti į JAV.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi