Pasaulyje

2018.04.08 12:49

Buvęs Brazilijos prezidentas pasidavė policijai

ELTA2018.04.08 12:49

Buvęs Brazilijos prezidentas Luizas Inacio Lula da Silva šeštadienį atvyko į Kuritibos miesto kalėjimą, kuriame jis turėtų atlikti 12 metų laisvės atėmimo bausmę už korupciją.

72 metų politikas į Kuritibos policijos būstinę atvyko sraigtasparniu. Jam besileidžiant, protestuotojai šaudė fejerverkus, o policija pasipiktinusius demonstrantus ramino ašarinėmis dujomis. Anot vietos teisėsaugos, protestų metu nesunkias traumas patyrė aštuoni žmonės, į vieną iš jų pataikė guminė kulka.

L. I. Lula da Silva praėjusiais metais buvo paskelbtas kaltu dėl kyšio ėmimo iš vienos statybų įmonės. Buvęs prezidentas tapo didžiausia vadinamojo „automobilių plovyklos“ tyrimo auka, nors pats jis teigia, kad kaltinimai jam buvo primesti, o teismo procesas – nesąžiningas.

Politikas apeliacijos nagrinėjimo metu Aukščiausiajame teisme trečiadienį nesėkmingai bandė atidėti bausmės vykdymą. To padaryti nepavykus, šalininkų apsuptas L. I. Lula da Silva ignoravo reikalavimą pasiduoti teisėsaugai iki penktadienio.

Tačiau šeštadienį, po kelių chaotiškų dienų, jis sutiko pasiduoti teisėsaugai, nors šalininkai siekė blokuoti kelią bei ragino buvusį prezidentą nepasiduoti.

Valandą trukusioje kalboje prieš savo suėmimą, L. I. Lula da Silva save vadino „pasipiktinusiu piliečiu“. Jis teigė, kad Brazilijos antikorupcinio teismo teisėjas Sergio Moro melavo dėl to, kad politikas esą kaip dovaną iš vienos konstrukcijos įmonės gavo prabangų butą.

„Aš esu vienintelis žmogus, teisiamas dėl buto, kuris nepriklauso man“, – piktinosi L. I. Lula da Silva.

Kalboje jis taip pat kaltino teismus bei Brazilijos žiniasklaidą dėl esą pagalbos „atliekant dešiniųjų perversmą“, kuriuo siekiama jam uždrausti dalyvauti prezidento rinkimuose.

Nepaisant nuteisimo, L. I. Lula da Silva užtikrintai pirmauja Brazilijos prezidento rinkimų apklausose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt