Pasaulyje

2018.04.08 16:49

Cheminė ataka Sirijoje: žuvo per 70 žmonių, šimtai apsinuodijo

15min.lt, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.04.08 16:49

Žmogaus teisių aktyvistai tvirtina, kad Sirijos Dumos mieste surengta cheminė ataka. Kaip skelbia BBC, skaičiuojama, jog mažiausiai 70 žmonių jau mirė, šimtai paveikti atakos metu paskleistų dujų, aukų skaičius, neabejojama, dar didės.

Tikslus aukų skaičius dar nėra žinomas. BBC skelbia, kad šis skaičius, remiantis įvairių nevyriausybinių organizacijų duomenimis, svyruoja nuo 70 iki 180. Tuo tarpu CNN nurodo, kad bent 500 žmonių yra apsinuodiję.

Teigiama, kad chemines bombas paleido virš Dumos miesto skridęs sraigtasparnis.

Medikai, gelbėtojai ir įvairių organizacijų atstovai sako, kad iš sraigtasparnio buvo numesta skysčiu pripildyta bombą, kurioje buvo cheminis ginklas – zarino dujos, chloro dujos arba jų mišinys. Jeigu šie faktai pasitvirtintų, tai būtų trečias kartas, kai Sirijoje panaudojamas cheminis ginklas.

Sirijos armija neigia, kad jie surengė šią ataką. Pasak šalies vyriausybės, ši ataka yra „surežisuota“.

Rusijos atstovai pareiškė, kad, išstūmus sukilėlius, siųs savo specialistus paimti mėginių ir išsiaiškinti, ar tikrai šioje vietoje buvo panaudotas cheminis ginklas.

Tuo metu Jungtinės Valstijos pareiškė, kad atsakomybę turės prisiimti ir Sirijos valdžia, ir Rusija, jeigu faktai pasitvirtintų.

Rytų Gutos anklave esantį Dumos miestą Sirijos vyriausybės ir Rusijos pajėgos intensyviai atakuoja nuo penktadienio, o per anklavo apgultį nuo vasario vidurio iš viso žuvo daugiau kaip 1600 žmonių.

Spėjama, kad daugiau nei 340 tūkst. žmonių žuvo per karą Sirijoje, prasidėjusį 2011 metais, kai režimas ėmėsi malšinti protestus prieš vyriausybę. Dar milijonai žmonių buvo priversti palikti namus.