Pasaulyje

2018.04.07 21:54

Miunsterio mieste į minią rėžėsi automobilis

LRT.lt, DELFI.lt, BNS2018.04.07 21:54

Šeštadienį Vokietijos Miunsterio mieste į pėsčiųjų minią įvažiavo automobilis. Miunsterio policija praneša, kad yra aukų ir sužalotų asmenų, rašo portalas dw.com.

20:50 val. Pranešama, kad automobilį vairavo Vokietijos pilietis, kuris turėjo psichikos sutrikimų.

19:30 val. Policijos atstovas Andreasas Bode sakė žurnalistams, kad mikroautobuso vairuotojas nusišovė mašinoje, po sekmadienio popietę įvykusio incidento. Pasak jo, vairuotojo tapatybė dar nėra žinoma.

A. Bode sakė, kad per incidentą buvo sužeisti 20 žmonių ir kad šešių iš jų būklė – kritinė. Ankstesniuose pranešimuose buvo minima 30 sužeistųjų.

Vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad per incidentą Miunsteryje žuvo keturi žmonės, įskaitant mikroautobuso vairuotoją.

Policija nurodė, kad mašina rėžėsi į žmones, sėdėjusius gatvėje prie alaus baro „Kiepenkerl“ stalelių Miunsterio senamiestyje šalia katedros vieną pirmųjų šiltų pavasario dienų.

19:00 val Vokietijos teisingumo ministrė Katarina Barley išreiškė savo užuojautą ir pasakė, jog „turi būti padaryta viskas, kad šis įvykis būtų išsiaiškintas“.

18:30 val. Naujienų agentūra DPA nurodė, kad mašina rėžėsi į praeivius Miunsterio senamiestyje.

„Esama žuvusiųjų ir sužeistųjų. Prašome vengti to rajono; mes esame įvykio vietoje“, – sakoma Vestfalijos žemės policijos „Twitter“ žinutėje.

18:20 val. Kaip rašo dienraštis „Bild“, mašinos vairuotojas nusišovė, policija tikrina, ar automobilyje nėra sprogmenų.

18:14 val. Vokietijos policija praneša, kad žuvo mažiausiai 3 žmonės, įskaitant ir automobilio vairuotoją. Apie 30 asmenų buvo sužeista, praneša „The Telegraph“. Dienraštis „Bild“ sako, kad šešių sužeistųjų būklė – kritinė.

Savaitraščio „Der Spiegel“ tinklalapyje nurodoma, kad Vokietijos pareigūnai šį įvykį laiko išpuoliu, bet kol kas tai nebuvo oficialiai patvirtinta.

Per kelerius pastaruosius metais Vokietijoje įvykdyta virtinė teroro atakų, tarp jų panaudojant transporto priemones.

2016 metų gruodžio 19-ąją 24 metų Tuniso pilietis Anisas Amri pagrobė sunkvežimį, nužudęs jo vairuotoją, ir rėžėsi į žmonių pilną kalėdinę mugę Berlyne. Tąsyk žuvo 12 žmonių, dar 48 buvo sužeisti.

Po keturių dienų po šios atakos A. Amri buvo nukautas Italijos policijos Milane, kur jis nusigavo kirtęs kelias Europos valstybes. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

IS taip pat prisiėmė atsakomybę už kelias kitas panašias atakas Europoje – pavyzdžiui, Barselonos La Ramblos bulvare 2017-ųjų rugpjūtį, kai žuvo 14 žmonių ir dar per 100 buvo sužeisti.

Daugiausiai žmonių gyvybių pareikalavęs tokio pobūdžio incidentas įvyko 2016 metų liepos 14-ąją Prancūzijos pietiniame kurorte Nicoje. Minint nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną – užpuolikas, nukreipęs į minią sunkvežimį, nužudė 86 žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt