Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.07 14:50

C. Puigdemont`as žada vykdyti visus Vokietijos teismo nurodymus

ELTA 2018.04.07 14:50

Iš kalėjimo Vokietijoje paleistas buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont`as žada vykdyti visus Vokietijos teismo nurodymus ir, vos tik bus įmanoma, grįžti į Belgiją. Tai politikas pareiškė šeštadienį per spaudos konferenciją Berlyne.

„Dabar galiu laisvai judėti. Jeigu turėsiu tokią galimybę, vyksiu atgal į Belgiją, – sakė jis. – Tačiau kol kas laikysiuosi visų sąlygų ir liksiu Vokietijoje“.

Penktadienį Šlėzvigo miesto Aukštesnysis teismas nurodė paleisti C. Puidgemont`ą už 75 tūkst. eurų užstatą, kol bus apsispręsta, ar jį išduoti Ispanijai. 55 metų politikas turės reguliariai, kartą per savaitę, registruotis Noimiunsterio miesto policijoje ir kol kas be prokuratūros leidimo negalės išvykti iš Vokietijos.

Ispanija siekia C. Puidgemont`o ekstradicijos. Šlėzvigo-Holšteino žemės teismas ketvirtadienį nusprendė, kad C. Puigdemont`o išdavimas Ispanijai pagal kaltinimą maištu būtų neteisėtas. Vis dėlto teismas nurodė, kad C. Puigdemont`as galėtų būti išduotas Madridui dėl kito jam pateikto kaltinimo – valstybės lėšų švaistymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi