Pasaulyje

2018.04.06 20:43

Per naujus protestus Gazoje žuvo mažiausiai šeši palestiniečiai

ELTA, LRT.lt 2018.04.06 20:43

Per naujus masinius protestus pasienyje su Izraeliu penktadienį Gazos Ruože žuvo mažiausiai šeši palestiniečiai ir daugiau kaip 900 buvo sužeisti. Palestiniečių sveikatos tarnybos atstovas pranešė, kad tarp žuvusiųjų yra paauglys. Kai kurie žmonės nukentėjo sunkiai.

Mažiausiai 150 palestiniečių nustatytos šautinės žaizdos, daugelis kitų skundėsi negalavimais dėl panaudotų ašarinių dujų. Tarp sužeistųjų esą yra ir palestiniečių žurnalistų.

Izraelio kariuomenės duomenimis, protestuose ir riaušėse palei sieną dalyvavo apie 20 000 palestiniečių. Jie degino automobilių padangas ir Izraelio kryptimi svaidė akmenis. Daugelyje vietų į dangų kilo juodi dūmai.

Radikalus islamo judėjimas „Hamas“ prieš savaitę pradėjo „Sugrįžimo eitynes“. Protestai turėtų trukti iš viso šešias savaites.

Protestų dingstis yra 70-osios Izraelio įkūrimo metinės. Palestiniečiai tai vadina katastrofa, nes 1948-aisiais šimtai tūkstančių palestiniečių buvo priversti palikti savo namus arba buvo išvyti. Jie reikalauja „teisės sugrįžti“. Izraelis tai atmeta.