Pasaulyje

2018.04.06 21:07

P. Porošenka: Ukraina turi sinchronizuoti sankcijas Rusijai su JAV

BNS2018.04.06 21:07

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka penktadienį pasveikino JAV sprendimą išplėsti sankcijas virtinei Rusijos oligarchų, pareigūnų ir įmonių, taip pat pareiškė, kad jo šalis ir Europa turėtų imtis atitinkamų priemonių.

„Artimiausiu laiku laukiu Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos kompleksinių pasiūlymų, kaip būtų galima sinchronizuoti ukrainiečių ir amerikiečių sankcijų režimus“, – P. Porošenka rašė savo „Facebook“ žinutėje.

Ukrainos prezidentas sakė, kad naujausios JAV sankcijos į vadinamąjį „Kremliaus sąrašą“ įtrauktiems subjektams yra deramas atsakas į „agresiją prieš Ukrainą, kišimąsi į nepriklausomų valstybių vidaus reikalus ir nepagarbą tarptautinei teisei“.

„Tikiu, kad Europos Sąjunga analogiškai sustiprins savo varžomąsias priemones prieš Kremliaus elitą“, – pridūrė P. Porošenka ir pareiškė, kad tik vieningais veiksmais galima priversti Rusiją pakeisti savo elgesį ir atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą.

JAV Iždo departamentas penktadienį paskelbė sankcijas septyniems rusų oligarchams, kaltinamiems remiant ir gaunant naudos iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino pastangų pakenkti Vakarų demokratijoms, ir dar 17 vyriausybės pareigūnų už „kenksmingą veiklą“ pasaulyje. Sankcijos taip pat nukreiptos prieš 12 kompanijų, priklausančių minėtiems rusų oligarchams, valstybinę ginklais prekiaujančią kompaniją ir vieną dukterinį banką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.