Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.06 19:20

V. Putinas ir E. Macronas telefonu aptarė Sirijos problemą

BNS 2018.04.06 19:20

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas telefonu aptarė Sirijos problemą, penktadienį pranešė Kremliaus atstovai.

„Vladimiras Putinas informavo [E. Macroną] apie per Rusijos, Irano ir Turkijos lyderių susitikimą balandžio 4-ąją Ankaroje pasiektus susitarimus dėl tolesnio darbo ilgalaikio normalizavimo Sirijoje užtikrinimo labui, stiprinant jos suverenitetą, vienybę, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą“, – sakoma Kremliaus pranešime.

„Pažymėta būtinybė vykdyti politinio sureguliavimo procesą įgyvendinant Sočio kongreso dėl nacionalinio Sirijos dialogo sprendimus bei (pažymėta) svarba kuo greičiau Ženevoje, prižiūrint JT, suformuoti Konstitucinį komitetą“, – teigiama jame.

„Aptariant padėtį Rytų Gutoje atkreiptas dėmesys į šiame rajone besibaigiančią beprecedenčio masto taikių gyventojų gelbėjimo ir nenorinčių sudėti ginklų kovotojų išvedimo operaciją. Rusijos pusė pabrėžė, kad principingai svarbu yra konsoliduoti tarptautinės bendruomenės pastangas teikti humanitarinę pagalbą visoje Sirijos teritorijoje pagal JT Saugumo Tarybos 2401-ąją rezoliuciją“, – sakė Kremliaus atstovai.

„Buvo išreikštas pasirengimas pratęsti Rusijos ir Prancūzijos konsultacijas dėl esminių situacijos Sirijoje sureguliavimo aspektų“, – sakoma V. Putino atstovų pranešime.

„Taip pat buvo aptarti (kiti) aktualūs Rusijos ir Prancūzijos santykių klausimai, atsižvelgiant į artėjantį E. Macrono vizitą į Rusiją gegužę“, – teigiama jame.

Šis prezidentų pokalbis vyko Paryžiaus iniciatyva.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi