Naujienų srautas

Pasaulyje2018.04.06 18:54

D. Trumpas vėl nedalyvaus garsioje Baltųjų rūmų korespondentų vakarienėje

BNS 2018.04.06 18:54

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šiemet vėl nusprendė nedalyvauti kasmetinėje Baltųjų rūmų korespondentų asociacijos (WHCA) vakarienėje, penktadienį paskelbė šio renginio organizatoriai.  

„Baltieji rūmai mus informavo, kad prezidentas neplanuoja dalyvauti šių metų vakarienėje, bet jis aktyviai skatins joje dalyvauti vykdomosios valdžios narius“, – sakė WHCA vadovė Margaret Talev. Šiemet šis renginys vyks balandžio 28 dieną.

Penktadienį į eterį išėjusiame interviu radijo „77 WABC Radio“ laidai „Bernie and Sid“ D. Trumpas ketvirtadienį sakė, kad „greičiausiai to nedarys“.

Pasak jo, žiniasklaida yra „tokia bloga“ ir „tokia netikra“, kad jis pirmiausia „nori sutvarkyti žiniasklaidos problemą prieš tai darydamas“.

Pasak M. Talev, Baltųjų rūmų administracijai atstovaus jų atstovė spaudai Sarah Sanders, kuri bus pasodinta prie pagrindinio stalo.

WHCA žurnalistų vakarienę kasmet rengia nuo 1921 metų. Pastaraisiais dešimtmečiais šis renginys būdavo galimybė Vašingtono žurnalistams pasipuošti prabangiais drabužiais ir pabendrauti su garsenybėmis. Paprastai vakarienėje dalyvaudavo ir JAV prezidentas su pirmąja šalies ponia. Renginį paįvairindavo dažnai prezidentą pašiepiantys komikų komentarai ir linksma paties prezidento kalba, kurioje valstybės vadovas turėdavo progos įgelti žiniasklaidai ir savo politiniams varžovams. Paprastai vakarienę tiesiogiai transliuodavo televizija C-SPAN.

D. Trumpas nuolat kaltina stambias žiniasklaidos organizacijas, tokias kaip CNN ir „The New York Times“, šališkumu. Praėjusiais metais prezidentas, užuot atvykęs į žurnalistų vakarienę, Pensilvanijoje surengė mitingą, skirtą pirmosioms 100 savo prezidentavimo dienų pažymėti.

Prieš jį paskutinis šią vakarienę praleidęs prezidentas buvo Ronaldas Reaganas, negalėjęs dalyvauti renginyje, nes po pasikėsinimo į jo gyvybę gydėsi šautinę žaizdą.

Jeigu D. Trumpas nuspręstų vakarieniauti su žurnalistais, jis galėtų tapti pagrindiniu jų juokelių taikiniu, o kameros iš arti rodytų jo reakcijas. Prieš įžengdamas į politiką buvęs realybės šou žvaigždė kartą dalyvavo tokiame renginyje 2011 metais ir, iš pažiūros, jautėsi nejaukiai, kai tuometinis prezidentas Barackas Obama vieną po kito laidė su juo susijusius juokelius.

Vis tik anksčiau šiais metais D. Trumpas sudalyvavo iškilmingoje Gridirono klubo vakarienėje kartu su žurnalistais ir pareigūnais, ir net pasakė ten kalbą. Tame renginyje D. Trumpas sublizgėjo savo pašmaikštavimais ir komentarais.

„Man buvo labai malonu gauti šį kvietimą ir asmeniškai sugadinti jūsų vakarą. Todėl aš jį priėmiau“, – buvo vienas tokių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi