Pasaulyje

2018.04.06 22:49

JAV Rusijos oligarchams įvestos sankcijos, tikimasi, padės suskaldyti Kremliaus režimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.06 22:49

JAV penktadienį įvedė ilgai lauktas sankcijas artimiausiems Vladimiro Putino režimo oligarchams dėl užpernykščio Maskvos kišimosi į rinkimus.

Iždo departamentas į juodąjį sąrašą įtraukė 38 stambius Rusijos verslininkus, tarp jų žaliavų magnatą Olegą Deripaską, vieno iš didžiausių bankų vadovą Andrejų Kostiną ir ketvirtąjį pagal turtą milijardierių Viktorą Vekselbergą. Jų bendrovėms taip pat įvedamos sankcijos – tai reiškia, kad iš esmės uždaromi keliai dalyvauti pasauliniame versle. Sankcijos įvestos „Gazprom“ vadovui Aleksejui Milleriui ir dar keliems aukštiems valstybės įmonių bei institucijų vadovams.

Įvesti sankcijas šią administraciją dar rugpjūtį įpareigojo Kongresas, tačiau iki nustatyto termino vasario pradžioje Iždo departamentas tik paskelbė beveik 100 milijardierių ir daugiau kaip 100 pareigūnų sąrašą ir sulaukė kritikos, kad tik formaliai vykdo parlamentarų įpareigojimą.

Ekspertai sakė, kad ne milijardierių išvardijimas, o tik jų įtraukimas į juoduosius sąrašus gali suskaldyti Kremliaus režimą. Pastarosiomis savaitėmis iždo sekretorius žadėjo, kad griežtos sankcijos rengiamos ir pasirodys netrukus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.