Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2023.09.26 06:38

Rusijos karas prieš Ukrainą. Ukrainos partizanai sutrikdė elektros tiekimą rusų karinei bazei Mariupolyje

Atnaujinta 03.30
00:00
|
00:00
00:00

580-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Ukrainos partizanai sutrikdė elektros tiekimą rusų karinei bazei okupuotame Mariupolyje, pranešė šio Ukrainos miesto mero patarėjas Petro Andriuščenko.

„Mariupolyje pasipriešinimo judėjimas neutralizavo transformatorinę pastotę tarp (Mariupolio rajono) ir Starij Krym kaimo, kuri tiekė elektrą okupantų bazei“, – sakė patarėjas.

Jis paskelbė ir nuotrauką, kuriame matyti virš Mariupolio kylantys dūmai.

580-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena

  • Rugsėjo 25 d. Rusijos pajėgos nesėkmingai vykdė antžemines atakas netoli Avdijivkos ir Marjinkos vakariniame Donecko pakraštyje, pranešė JAV Karo studijų institutas (ISW);
  • Ukrainos pajėgų smūgį Sevastopoliui, kurio metu žuvo Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas, padėjo surengti nepatenkinti rusų karininkai, teigia ukrainiečių partizanai;
  • Rusijos pajėgos naktį dronais atakavo sienos perėjimo punktą Ukrainos-Rumunijos pasienyje;
  • Ukrainos kariuomenė pakerta Kremliaus galią Kryme, nors Juodosios jūros laivynas toliau sugeba apšaudyti objektus Ukrainoje, nurodo JK gynybos ministerija;
  • Rusija bando grįžti į JT Žmogaus teisių tarybą, praneša BBC;
  • Kremlius antradienį pareiškė, kad Ukrainai pristatyti JAV tankai „Abrams“ iš esmės nepakeis ukrainiečių puolimo eigos ir padėties fronte;
  • Maskva neigia, kad per ukrainiečių smūgį žuvo Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas;
  • Dėl degalų trūkumo okupuotame Krymo pusiasalyje rusai gatvėse palieka karines mašinas, pranešė Ukrainos partizanai.

ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos:

Rugsėjo 26 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pranešė, kad nuo praėjusių metų vasario 24 d., kai prasidėjo plataus masto invazija, Rusija Ukrainoje neteko 276 670 karių. Į šį skaičių įeina 400 Rusijos pajėgų prarastų karių, nukautų per pastarąją parą.

Pasak pranešimo, Rusija taip pat neteko 4 672 tankų, 8 496 šarvuotų kovos mašinų, 8 763 automobilių ir degalų cisternų, 6 299 artilerijos sistemų, 792 daugkartinio paleidimo raketų sistemų, 533 priešlėktuvinės gynybos sistemų, 315 lėktuvų, 316 sraigtasparnių, 4 924 bepiločių orlaivių ir 20 laivų.

Apie pirmadienio įvykius skaitykite ČIA.

Atnaujinta 03.30

Netoli Maskvos esančiame Ščiolkovo mieste pranešama apie sprogimus ir gaisrą. Teigiama, kad gaisras kilo karinio aerodromo teritorijoje. Praėjusią savaitę Ukrainos žvalgyba pranešė, kad šiame aerodrome diversantai susprogdino du lėktuvus bei vieną sraigtasparnį. Šiame aerodrome bazuojasi Rusijos vyriausybės ir žvalgybiniai lėktuvai.

Atnaujinta 03.15

Amerikos Valstybės departamentas pareiškė, kad Rusijos veiksmai Ukrainoje kenkia jos teisėtam patekimui į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą. Vakar pranešta, kad Rusija siekia vėl prie jos prisijungti, kai pernai buvo pašalinta dėl invazijos į Ukrainą. Vašingtono teigimu, Rusija Ukrainoje vykdo karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui, o atstovavimas žmogaus teisėmis yra nesuderinama su Maskvos veiksmais Ukrainoje.

BBC skelbia, kad Rusija vykdo agresyvią kampaniją, siekdama išsikovoti vietą Taryboje, mažoms šalims siūlydama grūdus ir ginklus mainais už balsus.

Atnaujinta 02.30

Baltarusijos užsienio reikalų ministras teigia neįsivaizduojantis scenarijaus, pagal kurį Baltarusija kartu su Rusijos pajėgomis įsitrauktų į karą Ukrainoje. Interviu agentūrai AP Sergejus Aleinikas sako taip pat neįsivaizduojantis situacijos, kad Maskva įsakytų Minskui panaudoti taktinius branduolinius ginklus, kuriuos ji neseniai dislokavo Baltarusijoje. Tačiau Aleinikas tvirtina neatmetantis jokių priemonių, jei Baltarusija būtų užpulta.

Šalies lyderis Aliaksandras Lukašenka rugsėjo pradžioje Sočyje susitiko su Vladimiru Putinu, siekiant aptarti tolesnę integraciją į vadinamąją Sąjungos valstybę.

Atnaujinta 02.10

Rusijos gynybos ministerijai išplatinus vaizdo įrašą, kuriame matomas gyvas Juodosios jūros laivyno admirolas Viktoras Sokolovas, Baltieji Rūmai teigia negalintys patvirtinti nei įrašo autentiškumo, nei tai, ar Sokolovas buvo iš tikrųjų nukautas.

Ukrainos specialiosios pajėgos pirmadienį pranešė, kad admirolas ir dar 33 karininkai žuvo per raketos smūgį į laivyno štabą Sevastopolyje, okupuotame Kryme. Neaišku, kada Sokolovas nufilmuotas pasirodantis su gynybos ministru, tačiau šiame įraše jis nekalba. Kremlius aiškina, kad susitikimas su aukštais pareigūnais neva įvyko antradienį.

Atnaujinta 00.38

Ukrainos karinis jūrų laivynas tvirtina, kad Rusijos raketose yra iki 50 užsienyje pagamintų detalių. Tačiau, pasak laivyno atstovo, sankcijos lėmė, kad Maskva investuoja į šių dalių gamybą pačioje Rusijoje, nors rusiški komponentai, manoma, yra ne tokie patikimi kaip pagaminti užsienio šalyse. Sankcijos esą taip pat paskatino Rusiją laivuose pakeisti vokiškus variklius į kiniškus, tačiau dabar Maskva planuoja gaminti šiuos variklius pati.

Ukrainos valdžia dažnai tiria Rusijos raketų ir bepiločių viduje rastus komponentus, siekdama įvertinti, kiek Maskvai pavyksta apeiti sankcijas. Prieš mėnesį Prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas sakė, kad sparnuotosiose raketose aptikta apie 30 užsienyje pagamintų lustų.

Atnaujinta 00.01

Europoje gyvena apie 4 mln. ukrainiečių

Šiuo metu Europoje gyvena apie keturis milijonus Ukrainos piliečių.

„Apie keturis milijonus Ukrainos piliečių, turinčių laikino prieglobsčio prašytojų statusą, šiuo metu gyvena Europoje“, – sakė Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščuk, rašo „Ukrinform“

Ji pažymėjo, kad kiekviena Europos šalis nustato pagalbos nuo karo bėgantiems ukrainiečiams dydį ir sąlygas.

Pasak I. Vereščuk, daugiausia ukrainiečių šiuo metu yra Vokietijoje – 27 proc. Ji pridūrė, kad Vokietija planuoja sumažinti federalines išlaidas pagalbai ukrainiečių pabėgėliams, tačiau tikslinė pagalba bus padidinta 12 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą